Деякі будівельні та оздоблювальні матеріали краще чинять опір волозі, ніж інші. Але потрібно відрізняти ті, що не псуються від дією підвищеної вологості в приміщенні від тих, що не постраждають, якщо на них проллється вода.

Вибір вологостійких і водостійких матеріалів зазвичай турбує людей, які виконують обробку схильних до вологості приміщень, наприклад, ванної кімнати, а також тих, хто будує будинок в районах, схильних до повеней або частим опадів.

Деякі матеріали мають здатність чинити опір волозі і паводків, але ці ж матеріали будуть гальмувати просушування. Стійкість до дії вологи в поєднанні зі здатністю швидко сохнути часто є важливим поєднанням факторів.

Перед тим, як зробити вибір на користь якогось вологостійкого або водостійкого матеріалу, переконайтеся, що він володіє заявленими властивостями. Тому що в картках товарів в інтернеті можуть бути вказані не зовсім вірні характеристики. Наприклад, буде написано, що ламінат водостійкий, хоча насправді він вологостійкий і стійкість цього матеріалу до вологи досить низька, тобто його не можна буде використовувати у ванній кімнаті.

Вологостійкі покриття для підлоги бувають різними. Це можуть бути спеціальні бетонні матеріали або наливні підлоги. Чи не пористі камені теж чинять опір волозі, а також керамічна плитка, гумові поверхні, тверді пластмасові матеріали.

Вологостійкі стінні матеріали включають сталь з покриттям для захисту від корозії, цементобетонні плити, структурне скління, цегла, керамічна плитка і т. п.

На багато поверхні наносять вологостійкі фарби, лаки та покриття.

Приміщення, де очікується підвищена вологість, обробляють спеціальною ізоляцією і використовують всередині вологостійку меблі.

Навіть з водостійкими матеріалами вода може привести до пошкоджень, особливо якщо мова йде саме про воду, а не про волозі. Багато вологостійкі матеріали, встановлені в будинку, постійно обстежують і ремонтують, щоб вони продовжували функціонувати.