Для того щоб не морочити собі голову в пошуках шпалер потрібного кольору, можна всю кімнату просто пофарбувати фарбою. Всі поверхні: стіни, підлогу і стелю можете пофарбувати разом або ж окремо.

Починати, напевно, практичніше зі стелі, перед нанесенням фарби поверхню слід підготувати. Якщо стеля була раніше побілена або забарвлений, то старе покриття потрібно видалити. Стеля ретельно вимийте, нерівності, наявні на стелі, обробіть шпаклівкою, вона наноситься тонким шаром, потім після її висихання, щоб стеля стала абсолютно рівним, обробіть його шкіркою. Потім покрийте ґрунтовкою в 1-2 шари. Залежно від мети, вибрати можете різні склади: відразливі вологу або ті, які будуть охороняти старе покриття від обсипання. Після висихання грунтовки, стелю можна фарбувати.

Для фарбування даної поверхні використовуйте спеціальну фарбу, виготовляється, яка найбільше на водній основі. Можна також скористатися матовою фарбою, якщо стеля має якісь невеликі вади. Валик для такої роботи вибирайте, щоб мав довжину ворсу від 4 до 8 мм. Ті ділянки, які прилягають до стін, і кути офарблюйте малярської пензлем. Обробляти стелю починайте з того кута, який протилежний двері. Кисть використовуйте біля стіни, а решту стельову поверхню фарбуйте зигзагоподібними рухами. Якщо фарба якісна, то для покриття вистачить і двох шарів, які нанесені перпендикулярно один одному.

Перед фарбуванням стін їх потрібно обклеїти стеклообоями, а також флізеліновимі або паперовими шпалерами, стіну перед нанесенням шпалер потрібно очистити, потім зашпаклювати і покрити ґрунтовкою. Після того, як клей під шпалерами висохне, їх можна починати фарбувати, використовуючи водно-дисперсійні фарби за допомогою валика з довгим ворсом. Фарба наноситься зверху вниз, незаповнені ділянки пофарбуйте повторно.

Щоб пофарбувати дерев’яну підлогу використовуйте або масляну фарбу або зносостійкі: водно-дисперсійні, алкідні емалі та інші. Пол добре вимийте, як тільки він висохне повністю, покрийте його оліфою або грунтовкою, залиште до повного висихання, на це знадобиться близько 3-х днів. Для фарбування підлоги можна використовувати будь-який валик, тільки біля стіни фарбується пензлем. Розкочуйте валиком фарбу вздовж напрямку дощок. Після висихання першого шару, покрийте дошки повторно.