Вітражі відображають вічну красу і симфонію фарб. Блиск фрагментів, райдужна гра світла і фарб, вечірні вогні, що переливаються, промені сонця, захід – все це заворожує і немов занурює в чарівну атмосферу.

Область використання вітражів

Вітражі є справжнім витвором мистецтва і можуть прикрасити будь-яке приміщення, предмет меблів, дверей, вікна, стелі, декоративні перегородки і багато іншого.

Вітражі у вікнах найкраще виглядають у вітальні і спальні. Вони дозволяють не тільки змінити непривабливий вигляд за вікном, але і створюють чарівну казкову атмосферу.

Для вікон, розташованих на південній стороні, підійдуть насичені скла з темним відтінком, так як вітраж частково вбирає світло. Для північного боку краще вибирати вітраж з переважанням світлих кольорів.

Вітражні вставки в дверях перетворюють двері в художній твір. Вони можуть бути обрані в самому різноманітному стилі – від строгих геометричних візерунків до пейзажів, написаних яскравими фарбами.

Вітражі для оформлення стелі надають ефектний і багатий вигляд приміщенню, особливо, якщо за склом розташовані світильники. Вони кріпляться на сталевий профіль, тому є міцною і абсолютно безпечною конструкцією.

Такі твори мистецтва застосовують для прикраси ніш, а також в якості фальшокон, настінних панно, арочних прорізів, колон. Часто такі вони забезпечуються підсвічуванням зсередини і служать м’яким джерелом світла.

Вітражні перегородки, завдяки різноманітності стилів, вносять доповнення в інтер’єр і дозволяють оптимально використовувати простір, зонувати його на окремі території.

В даний час існує безліч майстерень, що виготовляють вітражі на замовлення в будь-якій техніці і самого різноманітного стилю.

Класифікація за технікою виготовлення:

1. Тіффані – складається з обточених скелець, кожне з яких загортається в мідну стрічку. Потім деталі згуртовуються між собою. Стиль Тіффані дозволяє створювати об’ємні малюнки різних форм.

2. Писані – скла розписуються вітражними або акриловими фарбами.

3. Ф’юзинг – виконується шляхом спікання фрагментів для майбутнього вітража, що дозволяє створювати тривимірний ефект зображення.

4. Плівкові – виготовляється з полімерних плівок, стилізованих під скло.

5. Класичні – згідно ескізу вирізається мозаїка з скляних фрагментів.

Існують також заливні, фацетні, 3D, фотодрук та інші техніки виконання вітражів.