Якщо немає бажання, часу або можливості затівати довгострокову обробку стелі, то можна скористатися більш простими методами. Одним з них є поклейка пінополістирольної плити.

Завдяки величезному вибору фактур і відтінків, підібрати підходящий варіант не так вже й складно, а якщо враховувати елементарні нюанси монтажу, то і поклейка не створить проблем.

Заготівля матеріалу

Пінополістирольна плитка може без проблем монтуватися на будь-яку непідготовлену поверхню. Головне правило – це цілісність і відсутність різких перепадів. Незначні нерівності стелі ніяк не відображаються на якості поклейки.

Вибираючи матеріал, вимоги висуваються тільки до геометрії фрагментів. Всі елементи повинні мати чіткі лінії, починаючи від фактури, і закінчуючи стиками. Також, маленька порада при виборі товщини вироби – якщо стеля не однорідного кольору, не потрібно зупиняти вибір на занадто тонких варіантах.

Що стосується розрахунку потрібної кількості, не варто винаходити велосипед і придумувати якісь схеми підрахунку. Досить до загальної площі приміщення додати 10% (для підрізування). З огляду на дешевизну матеріалу, невеликий залишок буде не критичним.

Підбір клею також має велике значення:

  • рідкі цвяхи;
  • мастика;
  • клей в тюбиках.

Вибір повинен залежати від типу стелі. Як правило, оптимальним варіантом, що забезпечує надійну фіксацію і зручне застосування, є рідкі цвяхи з акрилової основою.

Процес поклейки

На цьому етапі важливу роль відіграє розмітка. Варто врахувати, що укладання фрагментів завжди повинна починатися від люстри. Тому, від неї, паралельно стінам, креслять дві пересічні лінії. У разі, коли розташування плитки має проходити по діагоналі приміщення, ці лінії зміщують на 45%.

Потім, на матеріал наносять клей. При виборі рідких цвяхів, нанесення точкове, з невеликим інтервалом в кілька сантиметрів, по периметру і в центрі вироби. Далі, плитка виставляється по лініях і притискається. Слід врахувати, що перші чотири елементи підрізають на місці виходу проводу.

Кожен наступний фрагмент приклеюють встик, намагаючись максимально точно виставити його на одну лінію з попереднім. Крайні ряди підрізають біля стін будь-яким гострим ножем.