Коли планується зробити швидкий, косметичний ремонт в квартирі, для обробки стінових поверхонь житла багато людей використовують різні види шпалер.

Найвідомішими, серед існуючих, вважаються вінілові шпалери, які можуть мати паперову, текстильну основу, а також зображення, нанесені на поливинилхлоридное покриття. Завдяки такому шару вінілові шпалери менше схильні до стирання і утворення забруднень.

Види

Коли доводиться купувати шпалери для стін, кожен споживач повинен пам’ятати, що шпалерні вінілові полотна можуть бути:

  • Миються.
  • Шовкографія.
    Шпалери з твердим і спіненим вініловим покриттям.

Недоліки

При цьому треба враховувати, що кожен із зазначених видів вінілових шпалер має поганий показник повітропроникності. Низький рівень останньої сприяє скупченню під матеріалом значного обсягу вологи. Освіта сирої середовища сприяє появі, а згодом розмноженню, грибкових колоній і хвороботворних організмів, що негативно впливають на здоров’я людей, які проживають або часто перебувають у приміщеннях, де обробка стін проведена вініловими шпалерами.

У протиріччя попереднього твердженням – про загальний нестачі всіх видів вінілових полотен, потрібно відзначити і позитивні характеристики даного матеріалу. Так, використовуючи для обробки стінових поверхонь в помешканні рулони шпалер на вініловій основі, можна отримати досить надійну, міцну і що не менш важливо, довговічну обробку стін.

Критерії правильного вибору

Перш ніж зупинити вибір на вигляді вінілових шпалер насамперед потрібно вирішити, саме яке покриття потрібно надати стіні, щоб вона отримала модного і ефектного вигляду. Припустимо для кухонної кімнати або ванною, більше підійдуть види, які можна мити. Дізнатися, що саме цей вид шпалер має вологостійкі характеристиками можна за маркуванням на рулоні, що має вигляд хвилі.

Наприклад, якщо на рулоні намальована одна хвиля, то цей вид флізелінових шпалер легко витримує протирання мокрою ганчіркою. Якщо смужок дві або три, дане вінілове покриття, наклеєне на стіну, дозволяється мити навіть щіткою, або грубої губкою. Число смуг вказує на ступінь вологостійкості оздоблювального матеріалу.