Сучасні будівельні магазини готові запропонувати широкий асортимент якісної продукції, яка може бути використана для оздоблювальних робіт.

Проте, складно знайти такий матеріал, який зміг би випередити керамічну плитку за рівнем універсальності. Такий матеріал сьогодні представлений декількома типами, у кожного з яких є ряд важливих відмінних якостей. Саме вони і дозволяють підібрати оптимальне рішення для виконання завдань в кожному окремому приміщенні.

Майолікою називають плитку, покриту глазур’ю. В процесі виробництва вона проходить дві стадії випалу, що дозволяє підвищити її естетичні та технічні характеристики. Спочатку обпалюють утель, після чого та ж процедура чекає вже глазуровану плитку. Для виробництва майоліки використовують кольоровий утель, створити який вдається завдяки пресуванні сировини. Зазвичай таку плитку можна бачити на стінах ванної або кухні. Терральі називають глазуровану плитку, яка також піддається подвійному випалу. Вона заснована на застосування білого пористого Утел.

Керамічна плитка, яку обпалюють тільки раз, також проходити пресування. Вона може бути глазурованою, а випал проводять вже після нанесення глазурі. Утель може бути кольоровим або світлим. Таку плитку зазвичай укладають на підлогу. Одноразовий випал може бути проведений також у випадку з пористої плиткою. Вона зазвичай створюється з використанням білої або червоної маси і проходить процес пресування. З її допомогою можна надати внутрішніх стінах більш привабливий зовнішній вигляд. Глазур може бути нанесена на поверхню за допомогою валкового методу. У цьому випадку використовують спеціальний порошок, який покривають заготовку ще під час пресування. Клінкером називають плитку, отриману завдяки екструзії.