Заходячи в магазин будівельних матеріалів, погляд мимоволі впаде на вітрини, присвячені шпалерам. На них представлено асортимент шпалер, який язик просто не повертається назвати широким, він просто колосальний. Весь цей асортимент можна умовно розділити на різні типи залежно від використовуваної для їх виробництва основи. 

Розглянемо основні типи шпалер більш докладно:

  • Паперові. Це найпоширеніший вид шпалер. Своє широке поширення вони отримали завдяки невисокій вартості, а значить і доступності для широких мас населення. Мабуть, на цьому їхні переваги і закінчуються. Серед недоліків слід відзначити їх низьку міцність. Крім цього крізь наклеєні на поверхню шпалери можна спостерігати всі дефекти, якими володіють стіни.
  • Тканинні. Ці шпалери можна віднести до наступної цінової ступені, в порівнянні з паперовими. Вони, відповідно, і виглядають на стіні більш привабливо, і експлуатувати їх можна значно довше. Крім цього вони значно покращують звукоізоляцію в приміщенні.
  • Флізелінові. За зовнішнім виглядом вони дуже схожі на паперові, але на відміну від останніх шпалер міцність полотнища значно вище. Бамбукові шпалери прикрасять своїм виглядом не тільки спальні кімнати, але і вітальню.
  • Вінілові. В якості основи для вінілових шпалер використовують плівку ПВХ, яка не боїться вологи. Саме тому вони чудово підійдуть для приміщень з підвищеною вологістю. Вони мають всього лише один недолік – стіни під ними не дихають.
  • Склошпалери. Основу даних шпалер становить скловолокно. Це дозволяє значно підвищити міцність і довговічність експлуатації. Однак за ці властивості доводиться платити набагато дорожче, ніж за раніше перераховані типи.
  • Бамбукові. Ці шпалери можна віднести до високого цінового діапазону. Але це цілком зрозуміло, адже для їх виробництва використовується натуральний і екологічно чистий матеріал. Якщо необхідно створити в квартирі куточок, в якому панує затишок, то ці шпалери, безсумнівно, створять його.
  • Бісерні. Це шпалери для вітальні кімнати. Основою для них може служити як папір, так і плівка ПВХ або вініл. Вони відрізняються від інших типів шпалер тим, що малюнок на них виконаний бісером, а це дозволяє створити розкішний вигляд для кімнати.

Існує ще багато типів, на яких не будемо в даній статті загострювати увагу. Купити шпалери можна в будь-якому будівельному магазині, вибравши необхідний товар на вітрині або в каталогах фірм, які люб’язно нададуть продавці-консультанти.