Для більшості користувачів, басейн – це просто рай з бажаною прохолодною водою, про яку ми так мріємо влітку. Однак, насправді до основних складових басейну відноситься не тільки чаша, а й додаткове устаткування, аксесуари та побутова хімія для очищення води.

Якісне обладнання дозволяє добитися не тільки бажаного комфорту, але і безпечного відпочинку на воді, а також продовжити термін служби всього басейну в цілому. Басейн – водойма закритого типу, а це значить, що в літню спеку він стає ідеальним середовищем для розмноження численних бактерії і мікроорганізмів, тому вода, перш ніж потрапити в басейн повинна ретельно фільтруватися від всілякого сміття, бруду і комах.

Перешкоджати розмноженню шкідливих мікроорганізмів, покликані хімічні засоби, які додаються безпосередньо в чашу з водою і не завдають ніякої шкоди людині і тваринам. Аксесуари для басейнів не менш важливі атрибути, ніж фільтр і хімічне очищення води, всілякі поручні, сходи, освітлення так само є обов’язковим обладнанням і мають свої стандарти безпеки.

За бажанням замовника можна встановити додаткові елементи дизайну і обладнання для розваг, наприклад водоспад, вода в який подається за допомогою спеціального водяного насоса, або гідромасажу, що представляє собою повітряний потік, що подається під тиском.

Перш, ніж приступити до вибору обладнання та аксесуарів для басейну, потрібно ретельно спланувати сам басейн, його конструкцію, форму, глибину.

Призначення басейну так само важливий фактор, великий басейн загального користування повинен бути обладнані двома сходами, щоб не створювати стовпотворіння при вході і виході з води. Система фільтрів повинна бути більш потужна, так як через неї проходить величезна кількість води, очищення води повинна приділятися особлива увага, адже басейни загального користування повинні відповідати санітарно-гігієнічним нормам.

Домашній басейн зазвичай володіє меншими габаритами, для нього досить одних сходів, систем фільтрації і зливу води, а всі додаткові аксесуари за бажанням власника ділянки.