Для створення комфортної і затишної обстановки в будинку, в багатьох інтер’єрах нерідко використовуються килимові доріжки. Сучасні виробники випускають безліч варіантів, які ідеально впишуться в будь-яку обстановку, головне – правильно вибрати виріб.

У придбанні якісного варіанту допоможуть інтернет-магазини. На сайтах можна легко знайти стильні килимові доріжки в квартиру.

Критерії вибору

Вибираючи килимову доріжку, необхідно заздалегідь визначитися з тим, для якого приміщення ви будете її використовувати. В основному, ці текстильні вироби застосовуються для прикраси невеликих коридорів.

В процесі вибору килимової доріжки варто розуміти, що вона буде використовуватися досить часто за рахунок високої прохідності в приміщенні. Фахівці рекомендують прикрашати передпокої покриттями з гумовою основою.

Обумовлено це тим, що ці варіанти відрізняються не тільки тривалим терміном служби, але і практичністю. Також, килим приховує всі небажані забруднення.

Не менш важливим моментом є структура ворсу в доріжці. До найбільш поширених варіантів відносяться:

  • багаторівневі петльові вироби;
  • килими-саксони;
  • моделі фризі.

Зверніть увагу на те, що якщо ви використовуєте килимову доріжку для прихожей, то краще всього вибирати вироби з коротким різаним ворсом. Таким варіантом є вид під назвою велюр.

Важливий критерій – щільність килима. Чим вище цей показник, тим краще звукоізоляція і зносостійкість вироби.

Але, занадто щільні доріжки не підходять для передпокою. Обумовлено це тим, що вироби накопичують в основі занадто багато пилу.

Поради та рекомендації

У виборі якісної і красивої килимової доріжки допоможуть наступні корисні рекомендації:

  • дизайн виробу повинен гармонійно вписуватися в інтер’єр кімнати;
  • в процесі придбання обов’язково поцікавтеся експлуатаційними характеристиками моделі;
  • хорошим варіантом для кімнат з високою прохідністю стане килимова доріжка з захистом від плям.

Якщо вам подобаються моделі з довгим ворсом, то їх краще всього використовувати для декору в спальні або ж в дитячій. Коротка основа в доріжці буде придатною для вітальні або передпокою.

Особливу увагу зверніть на колір вироба. Для кімнат з високою прохідністю найкраще вибирати однотонні темні моделі. Для спальні або дитячої підійдуть доріжки в світлих тонах.