Меблеві світильники на кухні передбачені не тільки для освітлення приміщення, але і для декору. Готуючи їжу або займаючись миттям посуду, необхідним є хороше освітлення робочого місця. Часто людина стає спиною до освітлювальної лампи і закриває собою світло. Встановивши світильники в меблі, можна уникнути даної проблеми. Крім іншого, меблеві світильники надають приміщенню сучасний, оригінальний вигляд. Якщо кухня невеликих розмірів, то такі світильники можуть служити в якості основного освітлення.

Види світильників, призначених для меблів

Існує кілька різновидів:

Відрізняються по установці

Вбудовувані меблеві світильники для кухні використовують для підсвічування робочого місця, а так само вмісту ящиків і шаф. Накладні встановлюють в будь-якому бажаному місці. Їх можна купити окремо від меблів. Велика частина таких світильників наділена поворотними механізмами, за допомогою яких можна направляти світло в будь-яку зону.

За типом ламп

Люмінесцентні використовують у вигляді джерела теплого і холодного світла. Для їх виробництва застосовують ртуть, яка ніяк не впливає на здоров’я людини при експлуатації ламп. Однак після зносу елемента, у відро для сміття викидати їх не положено. Після закінчення експлуатації люмінесцентні лампи слід утилізувати. Слід врахувати, що яскравість такого освітлення залежить від довжини джерела. Довші лампи світять яскравіше. Це говорить про те, що є сенс купувати одну довгу лампу замість двох коротких.

Лампи розжарювання зараз поступаються сучасним побратимам. Використання їх в якості світильників для меблів небезпечно, так як вони сильно розжарюються і можуть створити пожежну ситуацію. Єдиною перевагою, яким вони володіють, це невисока ціна.

Галогенні випромінюють яскраве світло, споживають мало електроенергії і довго служать (близько 4-х тис. Годин). З нестачі варто назвати високу нагрівання. Однак термостійкий корпус дозволяє використовувати їх на будь-яких меблів. При цьому необхідно придбати трансформатор для перетворення В.

Світлодіодні лампи визнані кращими для служби в меблевих світильниках. Вони виготовлені без шкідливих речовин, споживають небагато електроенергії, не виділяють ультрафіолет і при роботі не мерехтять. Їх висока ціна того варто, а за період експлуатаційного часу окупається повністю.