Кухня – головне помешкання будинку. Вона збирає домочадців та об’єднує їх за одним столом. Зазвичай це затишна кімната всієї квартири.

Часто і найменша, і на невеликому просторі потрібно розмістити значну кількість елементів. Деякі фірми спеціалізуються на меблях для малогабаритних кухонних куточків. Але найчастіше доводиться імпровізувати.

Вимоги

Головна вимога до меблів для маленької кухні – місткість. У обмежений простір потрібно впхнути і техніку, і полиці, тому потрібна грамотна організація простору. Обов’язковою є наявність підвісних шаф. Техніку бажано вбудовувати – це зробить її менш потужною.

Заповнюйте кути. Існує безліч сучасних пристроїв, що дозволяють використовувати весь доступний простір. У невеликій кімнаті потрібно використати все. Викочувані ящики, кутові решітки, газові ліфти допоможуть дістатися важкодоступних місць і розмістити більше предметів. Замініть стіл на барну стійку. Широке стійке підвіконня теж може виступати в якості стільниці – або додаткової полиці.

Декор під забороною. Велика кількість об’ємних декоративних елементів не тільки зробить кухню візуально тісною – вона насправді буде такою. Про виступаючі частини легко вдаритися. Тому в списку вимог мінімальна кількість виступів, закруглені кути та непомітні ручки, врізні чи вбудовані.

Вибір

Швидше за все, меблі доведеться робити на замовлення. Особливо, якщо приміщення нестандартної форми. Заздалегідь продумайте конфігурацію. П-подібні гарнітури вимагають чимало місця, те саме стосується і островів, а ось кутові конструкції – ідеальний варіант. Можна зробити колону і винести в неї мікрохвильову піч і духову шафу.

Визначтеся з обсягом необхідної техніки. Чи практично не користуєтеся духовкою? Відмовляйтесь від неї. Чи готуєте на один раз? Можна обійтися маленьким холодильником. Варильна панель на дві конфорки додатково заощадить місце. Тут і стане в пригоді зроблений на замовлення гарнітур – вийде розмістити всі компоненти вдалим чином.

Допоможуть багатофункціональні предмети – відкидні столики, наприклад. Складні стільці можна легко прибрати тумбочку або винести в коридор. І відмовтеся від глянсових фасадів. Бруд на них добре видно, а на тісних кухнях він швидко опиниться на всіх поверхнях.

Уникайте темних кольорів – приміщення здаватиметься захаращеним. Меблі повинні бути світлими, без особливого декору. Ідеальні стилі – мінімалізм та хай-тек