Для оздоблення стін часто використовується спеціальна штукатурка, яка іменується декоративною. Така штукатурка практично завжди включає в себе слюду і різноманітні камінці, внаслідок чого її дизайнерське оформлення заслуговує справжніх похвал.

Якими бувають декоративні штукатурки?

Декоративні штукатурки поділяються на кілька різновидів:

  • Рельєфна декоративна штукатурка буває структурної і фактурною. Вибираючи структурну різновид, передбачається створення візерунка за допомогою особливого складу (наприклад, камінчики, кварцовий пісок). Якщо ж використовується фактурна штукатурка, вона порадує дрібнозернистістю і пластичністю, тому візерунок виходить завдяки спеціальної техніки нанесення.
  • Гладка штукатурка відрізняється ідеально рівним покриттям і привабливим візерунком. Таке покриття може імітувати обробку мармуром або оніксом.

Таким чином, штукатурка, яка використовується для декору стін, розділяється на дві великі категорії. За допомогою різної продукції і особливих можливостей нанесення покриттів можна добитися дивовижних дизайнерських ефектів, реалізовуючи саме ті візерунки, які можуть сподобатися по-справжньому.

Вибираючи штукатурку, потрібно звернути увагу на можливий ефект її використання:

  • венеціанська штукатурка порадує видом відполірованого каменю або мармурової поверхні;
  • різноманітні ефекти, засновані на імітації: камінь травертин, бетон, шкіра, дерево, шовк, цегляна кладка, «апельсинова кірка», «хвиля», «квіти».

Правильний вибір штукатурки гарантує створення бездоганного інтер’єру, вартого особливої ​​уваги.

Переваги декоративної штукатурки

Сучасна декоративна штукатурка може порадувати такими перевагами:

  • штукатурка легко і швидко наноситься, внаслідок чого для проведення оздоблювальних заходів буде потрібно мінімум часу;
  • можливість приховати практично будь-які недоліки поверхні, так як нерівності будуть сприйматися немов задумані;
  • штукатурка прослужить довго, так як вона відповідає екологічним нормам і не вимагає особливого догляду, стійка перед зовнішніми умовами;
  • передбачається гарний дизайн і можливість перетворення будь-якого інтер’єру.

Штукатурка декоративної різновиди – це найкращий матеріал для обробки практично будь-якого приміщення.