Оздоблення стін завжди є важливим в оформленні інтер’єру.

Адже стінові поверхні найбільші і буквально «кидаються в очі» кожному хто входить. Сучасні виробники пропонують масу новітніх колекцій з різними текстурами і барв. Як не загубитися в цьому розмаїтті?

Багато відправляються в будівельний магазин, покладаючись на долю, і сподіваються, що зможуть дізнатися «шпалери своєї мрії» з першого погляду. Це в корені неправильний підхід. Зважившись придбати шпалери онлайн, обов’язково заздалегідь продумайте, яким буде майбутній інтер’єр. Тоді ви чітко будете представляти, які завдання повинні вирішувати шпалери і як вони повинні виглядати.

Всі види можна поділити в залежності від використовуваних матеріалів і технологій для їх виробництва та декоративного оформлення. Ми не будемо сьогодні зупинятися на матеріалах, а більш докладно зупинимося на декорі.

Дизайнери спростили завдання класифікації, і всі численні варіанти зображень звели до основних п’яти варіантів:

  • смуги;
  • квіти;
  • плямистий фон;
  • великі плями;
  • однотонні.

Смужки

Отримали загальне визнання завдяки здатності вдало поєднуватися з усіма предметами інтер’єру в тому чи іншому стилі. Ми не говоримо зараз про тих напрямках, яким прямі лінії абсолютно не властиві, наприклад, арт-деко або бароко.

Пам’ятайте, що вибираючи шпалери для стін з вертикальною смужкою, ви можете візуально збільшити висоту стель. Але вузькі смуги здатні «стискати» простір, зменшуючи загальний обсяг приміщення. Якщо приміщення не може похвалитися високими стелями і досить тісне, то стіни тут краще обклеювати шпалерами з широкими смугами. Ідеальним варіантом виявляться полотна, де смужки мають розпливчасті межі.

Квіти

У цю категорію винесли все впізнавані предмети і фігури. Буде абсолютно не важливо, що зображено: дивовижні квіти або милі зайчики. Головне, що такі «квіти» відрізняються контрастністю, розміром і кількістю нанесення на полотно.

Важливо враховувати, що дрібні і рідко розташовані «квіти» допоможуть розширити простір, а великі і часто розташовані будуть візуально його згущувати.

Дрібний квітковий малюнок буде виступати нейтральним фоном, малюнок з великими формами завжди буде стильовою домінантою. Це ж правило відноситься до контрастності зображення. Чим чіткіше і крупно прописані деталі, тим сильніше вони привертають до себе увагу. Вибираючи малюнок, що повторюється, прикрасьте такими шпалерами одну зі стін, а для інших підберіть однотонні варіанти, які підходять за кольором і фактурою. Зробити це допоможе інтернет магазин шпалер, де споживачам пропонуються вироби різноманітних відтінків.

Великі плями

Вважаються досить агресивним варіантом малюнка, завдяки виразним і контрастним зображенням. Найчастіше подібний декор призначений для зонування. Подібного візерунку властиво також звужувати простір, як і великим квітам. Яскраво виражений декоративний ефект матимуть розпливчасті плями. Вони будуть віддалено нагадувати відблиски морських хвиль, але не варто захоплюватися подібним ефектом і обклеювати всю кімнату подібними шпалерами.

Плямистий фон і однотонні шпалери

Варіанти з маленькими цятками ідеальні, якщо необхідно приховати різні вади стіни. А ось для поклейки однотонних шпалер необхідно попередньо ідеально вирівняти поверхню, інакше всі недоліки будуть як на долоні.

Такий гладкий фон допоможе підкреслити красу всіх інших предметів в інтер’єрі, і не буде відволікати від них увагу. Якщо ви плануєте прикрашати в майбутньому кімнату різними картинами або фотографіями, то краще зупинитися саме на цьому варіанті обробки.

Що стосується кольорів, то для класичного оформлення вибирайте пастельні тони. Підкреслити приналежність до цього стилю допоможе і фактура з вензелями або тисненням. Для сучасних стильових рішень можна сміливо вибирати будь-які відтінки і фактури.