Якщо Ви втомилися від сірості асфальту та хочете створити оригінальний та яскравий дизайн прибудинкової території, то для цього Вам варто придбати тротуарну плитку кількох кольорів.

Найчастіше при оформленні садових двориків, парків та алей зустрічається укладання тротуарної плитки у два кольори. Зазвичай ця сіра та червона плитка, але ми Вам рекомендуємо додати до цієї композиції ще й коричневу, і жовту тротуарну плитку.

Особливо оригінально виглядає тротуар, виконаний плиткою ромб, композицією з трьох кольорів.

Ромб виготовляється за технологією вібролиття і може бути пофарбований у будь-які кольори. На фото показаний варіант укладання фігурного елемента мощення. Ромб у три кольори – жовтий, чорний та червоний.

Не менш ефектно виглядає варіант із жовтим, коричневим та зеленим ромбом.

Можливо, укладати квіти з кількох елементів кольорової тротуарної плитки на сірому фоні з одним кольором пелюстки або різними. Головний критерій, яким не варто нехтувати, це якість самого тротуару.

Укладання слід проводити на підготовлену основу у вигляді подушки із щебеню товщиною не менше 15 см, яка повинна бути утрамбована по всій поверхні.

Щебінь покривається шаром піску товщиною від 5 до 10 см, який для ущільнення поливається водою та розрівнюється по всій площині майданчика з дотриманням ухилів для зливу води.

Пісок слід поливати водою до тих пір, поки по ньому зможе вільно ходити доросла людина, не залишаючи вм’ятин на поверхні. Попередньо, якщо йдеться про доріжку, слід встановити бордюри з обох сторін.

Потім можна приступати до укладання доріжок, оригінально виглядає композиція з бруківки, виконана в розбіжність на сірому фоні зі стрілками як би вказують напрям.

Бруківку можна використовувати як виготовлену методом вібролиття, так і вібропресовану тротуарну плитку. При цьому матиме значення товщина і ціна тротуарної плитки.

Якщо дорогою чи площею не передбачається рух автомобілів, достатньо буде використовувати плитку товщиною до 50 мм.

У випадку повністю пішохідного тротуару, достатньо буде укласти на тротуар недорогу плитку формату 30х30 см, завтовшки 3 см. При цьому, Ви заощаджуєте на вартості плитки без втрати якості та термінів служби тротуару.

Найбільш популярними видами плитки 30х30х3 см є Хмарка, Шоколадка, Зірка та Цегла. Цей вид тротуарної плитки добре викладається як одноколірним килимом, і у шаховому порядку.

Головне, щоб тротуарна плитка відповідала стандартам за параметрами густини та морозостійкості. І ще варто прибирати сніг із плитки за допомогою лопати, посипати сіллю тротуар.