Для того, щоб модно оформити віконні прорізи, дизайнери готові йти на сміливі експерименти з тканинами, фактурами, фасоном, реалізуючи найоригінальніші ідеї, створюючи модні і сучасні штори.

Тим часом, досить складно дати відповідь на питання про те, які штори в даний час є наймоднішими, за великим рахунком відповісти на цей нескладний питання практично неможливо. Багато хто віддає перевагу класичні штори, деякі більше схиляються до модерну. Вибір штор для вікон залежить від багатьох факторів, це і стиль житла, вподобання і смаки його господарів. Вибираючи стиль штор, їх фактуру, фасон, колір, необхідно враховувати безліч параметрів і нюансів, врахувати всі особливості інтер’єру.

Найпоширенішими є штори, виконані в класичному варіанті. Цей спосіб декорування вікон став вже якоюсь традицією. Навіть незважаючи на той факт, що класичний стиль був сформований досить давно, сьогодні він не виходить з моди і часто використовується в інтер’єрах.

Не менш популярні французькі штори. Вони являють собою досить витончений декор віконного отвору, при цьому відзначаються традиції класики. Французькі штори ідеально підійдуть для декорування арочних вікон. Їх головна особливість – наявність складок і численних рюшів, в які зібрано тканину.

Однією з поширених різновидів плоских штор є рулонні штори. Їх принцип роботи полягає в тому, що вони намотуються на закритий валик, розташований зверху вікна. Такими шторами можна сміливо декорувати пластикові вікна. Сучасні рулонні штори практичні і зручні в експлуатації, коли вони повністю відкриті, то їх практично не видно, а в закритому стані, штори виглядають як плоский екран. Простий принцип роботи, можливість вибору самих різних забарвлень і малюнків, зробили рулонні штори бажаним декором для оформлення вікон в приміщеннях самого різного призначення.

Сучасні дизайнери люблять використовувати в створюваних ними інтер’єрах рулонні жалюзі і штори, оскільки такий декор і оформлення вікон може стати ідеальним рішенням для дизайну інтер’єру квартири або будинку, де живуть люди динамічні. Такі штори-жалюзі надають широкі можливості: можна вибрати будь-який малюнок на тканині, саму тканину і варіант дизайну. Залежно від типу тканини, ролети можливо використовувати як щільні штори або як прозорі. Для щільних штор використовуються льон, бавовна, синтетичні тканини. Напівпрозорі ролети можуть виконувати функцію тюлю, декор вікна буде залежати від смаків господарів.

В даний час модними і популярними стали штори, які виготовлені з гофрованого полотна – це штори-плісе. В основі таких штор лежить функціональна конструкція жалюзі. Завдяки цьому штори-плісе поєднують затишок і тепло штор з тканини, практичність і ефективність жалюзі. Такий варіант штор можна використовувати для декорування складних вікон.

Як кажуть дизайнери, у виборі штор немає нічого, що можна було б випустити з виду. Навіть найменша деталь буде мати велике значення в цій справі. Необхідно брати до уваги розмір віконних прорізів, висоту стель в приміщенні, його розміри, обробку та багато іншого. Вдало підібраний дизайн штор, підкреслить індивідуальність і стиль інтер’єру, привнесе в нього затишок, красу, оригінальність.