Перш за все слід підкреслити, що дизайн інтер’єру – це не тільки естетика. Зі смаком підібрані кольори та матеріали, вибір фасону та аксесуарів важливі, але це свого роду «вишенька на торті». Професійний дизайнер інтер’єрів повинен вміти набагато більше.

З чого починається робота дизайнера?

Все починається з розмови з клієнтом. Важлива частина професії – це мистецтво слухати, хто буде користуватися інтер’єром, і ставити правильні питання.

Без достатньої вихідної інформації неможливо створити індивідуальний інтер’єр, що відповідає максимальним вимогам з мінімумом компромісів.

Клієнт часто навіть не розуміє, що потрібно сказати дизайнеру, тому ставити питання – це не вторгнення, а необхідність. Іноді клієнт не впевнений, що він дійсно хоче, не може зрозуміти або має нереалістичні бажання.

Досить часто буває, що у інвестора так багато вимог до площі, що реально їх задовольнити не представляється можливим (часто це непрактичні кухонні острова, барні стійки або занадто маленькі і непрактичні роздягальні і т. д.).

Прийшов час пояснити мистецтво. Завдання дизайнера – не розмістив тут все за всяку ціну, а пояснити, запропонувати рішення та оцінити плюси і мінуси. Часто це найскладніший, але і найкорисніший момент.

Досвід і практика. Професійне навчання має бути само собою зрозумілим. І це повинно бути повноцінну освіту, а не курс в кілька днів.

Дизайнер інтер’єру повинен знати не тільки ергономіку, типологію, просторове розподіл, а й матеріали для меблів, підлог, стін і т. д., а також технологію виготовлення багатьох елементів.

Необхідні технічні знання в області освітлення, будівництва, арматури, акустики і тому подібного.

Певна гарантія виконання проекту – більш тривала практика. Однак це питання не тільки практики проектування, але і реалізації. На папері все можливе, а реальність несе з собою безліч обмежень, складнощів і пошук нових рішень на льоту.

Тому, якщо ви переглядаєте посилання, зосередьтеся в основному на фотографіях реалізацій, а не тільки на візуалізації. Готовий інтер’єр – це результат, а не просто висновок на папір.

На що ще варто звернути увагу при пошуку дизайнера?

Якщо у дизайнера інтер’єрів більш тривалий досвід, ви часто дізнаєтеся його роботу за підписом. Це теж один з аспектів вибору конкретного дизайнера.

Якщо вам подобається реалізація, створена за його ескізами, і ви хотіли б мати свій інтер’єр в цьому дусі, велика ймовірність, що все вийде. Однак перша особиста зустріч – це можливість для вас краще пізнати один одного і подивитися, спрацюєтеся чи разом.

Добре продуманий план поверху або вид на стіну (праворуч) допоможе клієнту скласти уявлення про планування приміщення, виборі квітів і матеріалів.

Чого очікувати від роботи з професіоналом?

Дизайнер інтер’єру повинен вас вислухати, проконсультувати, професійно підготувати проект і документи до реалізації і бути на зв’язку, коли справа доходить до реалізації.

Не чекайте, що він знає абсолютно все. Але він повинен знати, де шукати руку допомоги. Це стосується, наприклад, світильників для спеціальних проектів, фахівців з покриттям підлоги, фахівців по оббивці і т.д.

Не чекайте від дизайнера інтер’єру садового дизайну або статичних розрахунків. А якщо він це зробить, це починає пахнути всевіданням і катастрофою.