Незамінним атрибутом сантехніки в будь-якому будинку є унітаз. Без нього неможливо обійтися, тому при виборі нового обладнання слід врахувати різні характеристики: зовнішній вигляд, тип системи змиву та інше. Якщо виникла термінова необхідність поміняти унітаз, вирушайте у спеціалізований магазин і повертайтеся з новенькою і блискучою сантехнікою.

Варіанти кріплення унітазу: подбайте про свою зручність

Для початку визначтеся з ціновою категорією. Всі унітази можна розділити на три групи – бюджетні, середнього сегмента і преміальні. Якщо вам не до смаку вітчизняне виробництво, звіртеся з фінансовими можливостями і придбайте модель з Чехії, Фінляндії чи Італії. Користуються популярністю турецькі та іспанські моделі. А унітази австрійського і німецького виробництва з гордістю представляють собою продукцію класу «люкс».

Залежно від площі санвузла та його планування слід підібрати тип кріплення обладнання. Унітази бувають підлоговими і підвісними. Перший варіант з роками втратив колишню популярність, оскільки він займає багато місця і не підходить для невеликих санвузлів. Якщо вас цікавить підвісний унітаз, то купити його можна за привабливою ціною в одному з численних роздрібних магазинів. Допускається можливість замовлення сантехніки через інтернет.

Для розміщення підлогового унітазу площа території повинна перевищувати шість «квадратів». Але існують і ергономічні моделі з бачками спеціальної форми. Їх легко можна розмістити в кутку ванної кімнати. З метою максимальної економії простору вибирайте тільки підвісні конструкції. Кріплення здійснюється за допомогою спеціальної металевої рами, яка надійно фіксується в товщі стіни анкерами. Можливе проведення зварювальних робіт.

Круговий або прямий: який варіант змиву вам більше підходить?

У переважній більшості старих унітазів використовується бачок з класичною системою змиву. Вона дає потужний потік води, який не може охопити мікроби під обідком обладнання. В результаті доводиться періодично озброюватися йоржиком. А в сучасних моделях передбачена кругова система змиву, яка рівномірно охоплює всю поверхню чаші. Вона відрізняється мінімальними шумовими ефектами. Тому при покупці нового унітазу ви навряд чи зустрінете недорогі моделі з прямим змивом.