При проведенні облицювальних робіт в приміщеннях з підвищеною вологістю найбільш часто використовують плитку. Для її надійного закріплення використовується спеціальний склад.

Однак необхідно зробити правильний вибір. Не варто відразу купувати найдешевший варіант, оскільки представлені в магазинах ціни на плитковий клей дуже різні і залежать від виду суміші.

Види плиткових клеїв

Поділ плиткових клеїв проводиться на підставі властивостей складів. Так, найбільш поширеними вважаються наступні суміші:

  • Універсальні. Універсальная суміш застосовується в разі необхідності укладання плиток, габарити яких не перевищують 150 × 300 мм. Подібні суміші є найбільш популярними серед споживачів, оскільки мають невисоку ціну і підходять для більшості робіт.
  • Усилені. Прі необхідності укладання плитки з габаритами понад 300 × 300 мм рекомендується застосовувати посилені склади. Головною їх особливістю є підвищена адгезія. Крім цього, подібні суміші відмінно справляються як зі статичними, так і з динамічними навантаженнями на горизонтальних і на вертикальних площинах.
  • Вологостійкі. В разі укладання плитки в таких приміщеннях як ванна кімната, туалет або кухня найкраще скористатися вологостійким клеєм. Також така суміш відмінно підійде для зведення басейнів. За рахунок використовуваних домішок подібні матеріали після висихання не сприйнятливі до води і її випаровуванням. Крім цього, в подібні плиткові клеї можуть додаватися протигрибкові з’єднання.
  • Для зовнішніх робіт. Такой плитковий клей застосовується для обробки зовнішніх елементів будівель. Крім того, за рахунок спеціальних добавок його можна застосовувати для ремонту не опалювальних приміщень.

Крім перерахованих вище видів також існують суміші з більш вузькою спрямованістю. Так, наприклад, можна придбати спеціалізований клей для прозорої плитки або ж для теплої підлоги.

Як правильно вибрати плитковий клей?

Для того щоб вибрати не тільки правильний, але і якісний склад, необхідно дотримуватися кількох нескладних правил:

  • Слід оглянути упаковку і приміщення, де зберігається плитковий клей. Склад повинен знаходитися в сухому приміщенні, де температура не нижче 0 ºC. При підвищеній вологості збільшується ймовірність передчасного схоплювання складу. Тому не слід купувати подібний товар на відкритих майданчиках. Найкраще доглянути варіанти з роздрібних і інтернет-магазинів, у яких є криті склади.
  • Але навіть при належному зберіганні плитковий клей може почати схоплюватися. Тому необхідно купувати суміші, вироблені не більше ніж за півроку до покупки. В іншому випадку можна наштовхнутися на камінь в упаковці.
  • Не варто забувати про наведене вище списку видів складів. Не рекомендується гнатися за найбільш дешевим варіантом. Траплялася ситуації, коли при оздоблювальних роботах з метою економії купувався не відповідає вимогам склад, і через місяць доводилося переробляти роботу заново.