В останні кілька років при проведенні ремонту у своїх квартирах чи будинках багато людей для оновлення підлоги вибирають таке покриття, як ламінат.

Ламінат – це покриття для підлоги, зроблене на основі ДВП або ДСП, покрите папером з візерунком і шаром спеціальної акрилової смоли. Малюнки та відтінки можуть бути різними. Зворотний бік панелі покритий водовідштовхувальним папером.

Укласти ламінат можна самостійно, якщо у вас є навички проведення оздоблювальних робіт, або ви можете скористатися послугами професіоналів.

Укладання ламінату

Перед укладанням ламінат повинен пролежати всередині кімнати протягом 48 годин, температура від +18 градусів, вологість повітря повинна бути більше 70%. Пачки роздруковувати не можна.

Після підготовки основи підлоги, укладається шумопоглинаюча підкладка на яку далі і безпосередньо укладатиметься ламінат.

Для укладання ламінату використовують плаваючий спосіб, без приклеювання до основи підлоги. Прикріплювати панелі до основи цвяхами, шурупами та звичайним клеєм категорично заборонено.

Для з’єднання паза із шипом панелі використовується спеціальний клей. Також часто застосовується спосіб безклейового укладання.

Покриття з ламінату можна класти на будь-яку досить міцну та вирівняну основу, крім ковроліну. Починати укладання необхідно з таким розрахунком, щоб світло падало паралельно швам. При перпендикулярному світінні шви буде видно чіткіше.

При укладанні ламінату на підлогу з обігрівом потрібно використовувати вид, спеціально призначений для цього. Підійде лише водяний спосіб обігріву підлоги, тому що різке нагрівання пошкодить замкові згуртування, і утворюватимуться щілини між дошками.

При настиланні ламінату на бетонну підлогу, спочатку потрібно усунути всі нерівності. Допустимо використовувати поліетиленову плівку для вологоізоляції. Поверх цієї плівки потрібно розстелити підкладку для звукопоглинання, і тільки тоді класти ламінат.

Починається укладання зі створення першої лінії з двох дощок. При укладанні треба залишати порожній простір, між ламінатним покриттям і стіною, близько 15 мм. Якщо це не зробити ламінат може деформуватися.

Щоб полегшити замикання, панель укладається замком до себе. Для рівномірного розподілу тиску між дошками ламінату рекомендується зміщувати панелі відносно один до одного.

Під час ремонту дверна коробка встановлюється в останню чергу. Якщо коробка встановлена, то потрібно зробити підпил у дошці, необхідного розміру.

Якщо виникає перешкода, через яку неможливо поставити панель, необхідно відпиляти частину замка і прикріпити панель за допомогою спеціального клею для ламінатного покриття.

При покупці ламінату не варто намагатися заощадити, тому що зовсім дешево продається лише неякісне покриття для підлоги, яке втратить свої експлуатаційні та естетичні якості вже через кілька років.