Змусити предмети різної форми, кольорів та текстури створювати гармонійну та цільну картину – завдання важке. Важке для тих, хто незнайомий з основними принципами дизайну інтер’єру. Є кілька правил, ознайомившись із якими ви позбавите свій інтер’єр від очевидних помилок.

Принципи створення дизайну інтер’єру

Баланс у дизайні інтер’єру

Такий прийом, як баланс, дозволяє досягти рівноваги між предметами інтер’єру, причому коли йдеться про нього, мається на увазі не лише форма та розмір предметів, а й колір, структура тощо.

Баланс можна розділити на три види:

  1. Радіальний. Він передбачає наявність центрального елемента у кімнаті, інші предмети розташовуються навколо нього. Типовим прикладом радіального балансу може бути великий обідній стіл у центрі кімнати та розставлені навколо нього інші предмети.
  2. Асиметричний. Цей вид складніший, ніж симетричний, але він допоможе привнести у ваш дизайн интерьера цікаву родзинку. Асиметричний баланс дозволяє врівноважити кольори, форми та розміри елементів інтер’єру між собою, при цьому не потрібно використовувати однакові предмети. Наприклад, якщо в описаній раніше ситуації зі столиком і диванами замінити один з диванів на два крісла, можна досягти асиметричного балансу.
  3. Симетричний. Найбільш зрозумілий з видів балансу легко досягається, навіть без істотного досвіду в дизайні інтер’єрів. Він полягає у розміщенні двох подібних предметів з обох боків від третього. Наприклад, журнальний столик у середині кімнати та два диванчики по обидва боки від нього.

Контраст в інтер’єрі

Поняття контрасту застосовується до будь-яких візуальних властивостей предметів: форма, колір тощо. Спробуйте розбавити чорні подушки на дивані білими, між двома круглими дзеркалами повісити квадратну картину або розбавте кімнату наповненими і порожніми областями. Це і називається контрастом, з його допомогою можна підкреслити значущі деталі, але не перестарайтеся, ви ризикуєте перетворити свою кімнату на строкатого папугу.

До речі, якщо вас цікавить дизайн интерьера Киев від професіоналів, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Ритм та дизайн інтер’єру

Ритмічного інтер’єру можна досягти декількома способами:

  1. Перехід. Цей прийом найскладніший. Як його приклад можна навести арку, яка ділить вітальню на обідню та гостьову зони. Ще використовують вікна та пишні меблі.
  2. Прогресії. Досягається шляхом розміщення однакових об’єктів різних розмірів. Набір улюблених статуеток з відпочинку, черепашок, матрьошок, світильників додасть ритму у ваш інтер’єр.
  3. Повторення. Ритм із цього погляду можна порівняти з приспівом у пісні – він повторюється після кожного куплета. В інтер’єрі ви можете повторювати колір, наприклад. Додайте до своєї бежевої кімнати бірюзові штори, подушки та постільна білизна з люстрою – отримайте ритмічне повторення. Але пам’ятайте, навіть гарний приспів приїдається, якщо звучить дуже часто.

Акцент у дизайні інтер’єру

У плюс вашому інтер’єру зіграє предмет, який акцентуватиме увагу відвідувача на собі. Це може бути камін, великий розкішний диван, акваріум із рибками, велика картина чи скульптура, яскрава зона тощо. Всі інші предмети в кімнаті повинні виділяти акцент, а не йти у розріз із ним. Без акценту погляд буде розмиватись по всій кімнаті та інтер’єр стане безликим і нудним.

Єдність та гармонія в дизайні

Інтер’єр має бути єдиним цілим, а не просто набором різноманітних предметів. Незважаючи на те, що в дизайні допускається змішання стилів, а деякі з них і діють за принципом «бери що подобається», потрібно відчувати межу між мистецтвом і несмаком. Використовуйте схожі елементи, повторюйте кольори, стежте, щоб елементи інтер’єру не сперечалися друг з одним.

Масштаб та пропорції дизайну інтер’єру

Розміри предметів в інтер’єрі повинні бути зіставні з розмірами кімнати та розмірами один одного. Дрібні шафки у великій кімнаті губляться у просторі, а витончений маленький столик поглинатиметься важким кріслом.