Зовнішнє облицювання стін будинку має велике значення. Архітектори та дизайнери надають величезного значення оформленню фасадів. Він повинен не тільки привабливо виглядати, а й захищати будівлю від різних дій. Зовнішні поверхні будь-якого будинку постійно піддаються серйозним впливам як механічним, так і температурним. Фасад має бути стійким до всіх цих факторів.

Останніми роками дуже популярною стала технологія вентильованих фасадних систем. Але для будь-якого вентфасаду важливо правильно підібрати підсистему, на яку кріпиться декоративне облицювання. Детально про найважливіші компоненти навісних вентильованих систем читайте тут: http://tehno-press.ru/produktsiya/fasadnye-sistemy/.

Вентильований фасад є досить складною конструкцією, у складі якої кілька шарів. Кожен шар виконує певну функцію. Важливо не тільки правильно підібрати оздоблювальний матеріал, а й вибрати якісну підсистему. Важливий момент – повітряний проміжок для вільної циркуляції повітряних мас.

З яких функціональних елементів складається сучасний вентильований фасад:

 1. Оздоблення – це матеріал, який забезпечує захист стін, також створює декоративне покриття.
 2. Підсистема – дуже важлива складова вентфасаду, яка виступає каркасом із елементами кріплення.
 3. Шар ізоляції.
 4. Повітряний простір.

Шар ізоляції передбачає використання гідро-, паро-або теплоізоляційного матеріалу. Також їх у окремих випадках можна поєднувати. Цей шар монтують безпосередньо до стін будинку на механічні болти. Повітряний зазор, який залишають між ізоляційним матеріалом та зовнішнім оздобленням, зазвичай має товщину від сорока до ста міліметрів.

Для забезпечення безперешкодної прохідності повітряних мас усередині цього простору зверху, а також знизу монтують спеціальні отвори для вентиляції. Ці отвори повинні мати ґрати для захисту від потрапляння сторонніх предметів.

Підсистема для вентфасаду складається з різних компонентів. Обов’язково сюди входить кронштейн, спеціальні стійки, болти та заклепки. До очевидних переваг вентильованих систем можна віднести:

 • широкий вибір оздоблювальних матеріалів: від керамограніту до фіброцементних панелей;
 • чудова шумо- та теплоізоляція;
 • можливість значно економити на опаленні в зимову пору року;
 • універсальне застосування (технологію використовують як приватних, так багатоквартирних будинків);
 • досить швидкий та простий монтаж, який можна виконувати цілий рік;
 • простий ремонт;
 • тривалий період експлуатації.

Виробництво підсистеми для фасадів, що вентилюються, – дуже популярна послуга. Замовити підсистему можна безпосередньо через спеціалізовану компанію.