На сьогоднішній день придбати цеглу нескладно. А купити цей будівельний матеріал правильно дозволяє розуміння його якісних характеристик. Цегла має багато видів, і кожен з них використовується для роботи над будь-якою певною частиною споруди. Тому часто для проведення будівельних робіт вибирають цеглу декількох видів.

Найбільш популярним вважається керамічна цегла, вироблений з глини. Він розділяє на два підвиди:

  • рядова;
  • облицювальна.

Поставками цегли першого підвиду займається більшість цегельних компаній. Використовується він зазвичай для будівництва фундаменту і стін споруди. Після завершення цього етапу робіт на об’єкті купується облицювальну цеглу під замовлення, за допомогою якого облицьовується фасад об’єкта. Крім того, його використовують для обробки нутрощів будівлі.

Але перед тим як придбати цеглу під замовлення необхідно взяти до уваги і інші їх властивості, які зумовлюють ціну будівництва, міцність і довговічність, що будується, а також зручність тих, хто буде в ньому проживати або працювати.

Так найважливішими якостями, які потрібно враховувати при поставках цегли, вважаються:

  • габарити;
  • відсутність або присутність пустот;
  • міцність;
  • ступінь стійкості до негативних температур.

Купуючи цегла під замовлення, обов’язково зверніть увагу, містить чи ні купується будівельний матеріал порожнечі. Цегла виготовляється полнотелим і порожнистим, при цьому рівень пустотности в різноманітних видах цегли може різнитися. Поставки цегли необхідного ступеня пустотности обумовлюються поставленими завданнями по будівництву будівлі.

Пустотілі цегли під замовлення дають можливість зробити стіни менш товстими (в півтора-два рази), домогтися значного зниження витрат. Даний цегла має порожнечами всередині своєї порожнини, що розрізняються за розміром і формою. Спеціальні повітряні кишені дозволяють максимально знизити теплопровідність. З цієї причини використання цього виду цегли для будівництва зовнішніх стін споруди – це прекрасний варіант економії будматеріалу.

Ще один найважливішим властивістю, яке необхідно враховувати всім, хто вирішив замовити поставку цегли, – це межа міцності. Міцність описуваного будматеріалу неважко з’ясувати, якщо познайомитися з його техпаспортом, в якому позначається марка, яка вказує на стійкість до статичних навантажень. Число позначає кількість кілограм, яке припадає на 1 кв.см поверхні матеріалу і яка не призводить до його пошкодження. Найширше поширення набули цеглини таких марок як М100, М125, М150.

При підборі необхідної марки потрібно брати до уваги габарити і архітектурні нюанси споруди, для будівництва якого ви плануєте придбати цеглу. Наприклад, для роботи над приватними спорудами малих розмірів найкраще підійде марка М100. А ось об’єкти від декількох поверхів зазвичай будують з цегли не менше як М150, так як конструктивні елементи будівлі відчувають значні навантаження.