На даний момент є величезна кількість різних лакофарбових засобів. Дивно, але тільки за останні п’ятдесят років з’явилося більшість видів фарби.

Раніше люди взагалі користувалися натуральними пігментами, які можна було знайти в деяких рослинах, водоростях, мінералах і так далі. І тільки потім, коли навчилися використовувати хімічний синтез почали розробляти величезна кількість фарб. Що найцікавіше, так це величезна кількість різних цікавих видів фарби. Одними з найбільш затребуваних і складних є фасадна фарба. Вона відрізняється від більшості інших, так як повинна мати більшу кількість властивостей для протистояння атмосферних впливів. Зараз є величезна кількість різних варіацій фасадних фарб, які відрізняються різними властивостями.

Завдяки цьому ви можете без проблем придбати той вид фарби, який набагато краще підійде для вашого типу будинку, матеріалу його виготовлення і, що найважливіше, фарба повинна відмінно підходити для вашого кліматичного регіону. Ви можете придбати якісну фасадну фарбу, де є величезний вибір фарб і додаткових матеріалів для фарбування, як шпаклівка і штукатурка. А тепер давайте розглянемо кілька різновидів фасадних фарб.

Види фасадних фарб:

  • Силікатна. Силікатна фарба має відмінну атмосферостійкістю, що дозволяє використовувати її в не самих благополучних регіонах. Так само вона вогнетривка та водо-паронепроникним. Але у неї є і недоліки. Вона має досить слабкою адгезією і, що немало важливо, невеликим колірним поруч.
  • Масляна. Не найкращий варіант, оскільки володіє невеликою кількістю переваг. Перевагою можна назвати низьку вартість і захист дерева від гниття. Але тим не менш, вона повільно сохне, дерево від неї не дихає. Лужні поверхні де взагалі не можуть бути пофарбовані масляною фарбою.
  • Емалева. Непогана фарба, яка має низку особливостей. Після висихання вона утворює дуже міцну плівку, що дозволяє без проблем використовувати її тривалий час. Так само не варто забувати той факт, що вона містить в складі поліуретану, що дозволяє без проблем взагалі не турбуватися з приводу її стану через десять або двадцять років. Єдиний недолік такої фарби в тому, що вона дуже не любить лужні поверхні.