Затіваючи ремонт у власному будинку або квартирі, кожна господиня ставить не тільки естетичні завдання, хоча саме цей фактор більшою мірою впливає на затишок в домі.

Тільки по-справжньому комфортним для проживання будинок може стати, якщо в ньому завжди тепло і сухо, з вулиці або від сусідів не доносяться дратівливі, що заважають відпочивати, шуми.

Сучасні матеріали мають різні експлуатаційно-фізичні характеристики. Одні з них надійно глушать звуки і роблять приміщення тепліше. Інші не відповідають жодному з цих вимог, але за їх декоративними поверхнями можна приховати спеціальні матеріали, що мають необхідні захисні якості.

З огляду на всі особливості матеріалів, зіставляючи їх з вимогами замовника, професійні будівельники тут же пропонують практичні рішення. Незважаючи на обізнаність продавців будівельних магазинів про якість і можливості, представлених в їх асортименті матеріалів, вони не завжди здатні адекватно оцінити масштаб робіт. Для об’єктивної оцінки потрібне знання про конструкції стін, стелі, підлоги у відремонтованому приміщенні.

Хитрість продавців полягає ще й в тому, що при відсутності необхідних матеріалів, вони намагаються запропонувати альтернативу. Якщо професіонал може адекватно оцінити матеріал, то дилетанту порівняти ні з чим, він просто повірить продавцеві і купить те, що йому запропонували. Про невідповідність він дізнається вже в процесі роботи або експлуатації приміщення.

Вирішивши зробити ремонт підлоги тонкими сучасними покриттям для підлоги, необхідно пам’ятати про те, що попередній підлогу може не відповідати вимогам, які необхідно дотримуватися при монтажі декоративного шару. Як правильно зробити суху і вологу стяжку, утеплити підлогу, провести систему його підігріву, знають майстри.

Одна людина все знати не може! Будівельні бригади, що складаються з майстрів широкого профілю – це мрія, далека від реальності. Вибирати бригаду для ремонту квартири краще з тим урахуванням, щоб в ній були дипломовані каменярі, малярі-штукатури, електрики, сантехніки, теслі, щоб за кожен етап робіт відповідав конкретний майстер.