В останні роки всім помітний прорив на ринку статкування для саун. Так сучасні дров’яні печі для лазні не тільки стали більш досконалими й високоефективними, але і мають дуже високі естетичні показники.

Виробники представляють нам досить широкий асортимент даного обладнання. Як же заплутатися в наявних марках і моделях? На що звернути свою найпильнішу увагу?

Вибір сучасної дров’яної печі для лазні

Дров’яна кам’янка в першу чергу повинна чудово прогрівати парну і досить тривалий час зберігати тепло в приміщенні.

Що необхідно враховувати при виборі печі:

1. Відповідність обсягу парного відділення теплової потужності печі. Якщо ви встановите у своїй лазні дров’яну піч з недостатньою потужністю, то дуже скоро вона вийде з ладу, бо буде постійно працювати на граничній потужності.

Крім того, ви не будете відчувати належного комфорту при проведенні банних процедур, у зв’язку з тим, що приміщення не буде прогріватися до достатньої температури.

Установка устаткування з надлишком потужності буде приводити до того, що приміщення завжди буде знаходиться в стані перегріву, що може привести до розтріскування каменів або навіть до пожежі.

Важливо перед покупкою обчислити об’єм лазні. І мати на увазі, що 1 кВт потужності розрахований на 1 м³ утепленого обсягу. Плюс до отриманої потужності необхідно додати запас в 30% потужності.

2. Відкритий або закритий тип дров’яної печі. Кам’янки відкрито типу характеризуються здатністю швидко прогрівати приміщення і підтримувати високу температуру на тлі низької вологості.

Закритий тип кам’янки забезпечує більш тривалий період комфортної температури. При цьому пар в лазні буде м’який і вологий при відносно невисокій температурі повітря.

3. Вбудований або виносної топливник. Виносні моделі дозволяють протоплювати баню з зовнішньої сторони приміщення, у вбудованих же топливників такої можливості немає.

4. Наявність скляні дверцята. Цей параметр належать до психологічного комфорту. Спостерігаючи за мерехтливим полум’ям людина краще розслабляється і заспокоюється, що сприятливо позначається на його нервовій системі.

5. Наявність водяного бака. Моделі дров’яних печей з баком для підігріву води актуальні в тих лазнях і саунах, які не оснащені гарячим водопостачанням.

6. Матеріал корпусу. Більшість печей конструктивно мають багатошаровий корпус з металу, що зменшує ймовірність отримання опіку під час випадкового дотику до них.

При необмеженій фінансовому бюджеті можна зупинити свій вибір на моделях з облицюванням з керамічної плитки або природного каменю. Приміщення з такими печами прогрівається більш рівномірно, а сама кам’янка має комфортну теплу поверхню.

Більш бюджетний варіант – піч виконана у вигляді топливника й об’ємної сітки, в яку вкладаються камені. Дана модель швидко прогріває приміщення і довго зберігає виділене тепло.

7. Наявність колосника. Якщо під час вашої плани не входить топка печі вугіллям, то сміливо купуйте модель без цієї деталі. Так ви спростите собі життя – вам не доведеться прочищати цей елемент після кожної миття.

Збирання золи буде досить провести один раз після 15-20 процедур ширяння. При цьому паливо буде використано по максимуму, що дозволить скоротити витрату дров на 10-15%.

Як правильно топити дров’яну піч?

1. Віддавайте перевагу березовим полінам або дров інших листяних дерев.

2. Небажано використовувати дрова від хвойників, бо вони при горінні утворюють дуже багато сажі.

3. Якщо ж альтернативи хвойним дров немає, то в кінці топки киньте в піч кілька осикових полін. Полум’я цієї деревної породи здатне випалювати сажу і гар утворилася в грубці.