На що звертає увагу більшість покупців, які вирішили придбати новенький унітаз?

Традиційними критеріями є комфорт, легкість в догляді і щоб підходив даний предмет сантехніки всім членам сім’ї по зростанню. Але багато годинами блукають між рядами, виснажуючи себе роздумами. Адже вибір цього предмета першої необхідності сьогодні ускладнюється асортиментом моделей, представлених на ринку.

Хочеться врахувати всі нюанси: і конструкцію бочка, і систему зливу, і варіант кріплення, і форму чаші. Але тут пам’ять підкидає нову задачу: «а раптом ця модель не стане впритул і буде заважати на проході?» Та вже, завдання не з легких.

Захистити себе від подібних мук просто, варто лише знати, що саме вам потрібно. Для цього на сімейній раді необхідно з’ясувати такі питання:

• унітаз повинен бути підлоговий або підвісний?
• яким бочку віддати перевагу – прихованому, зовнішньому або того, який встановлений безпосередньо на унітаз?
• наскільки гармонійно обрана модель впишеться в простір туалетної кімнати?
• випуск в каналізаційну трубу буде вертикальний (в підлогу), горизонтальний (в стіну), косою, або під кутом 900. Є ще один питаннячко – брати даний елемент сантехніки в зборі або по частинах? Фахівці радять зупинити вибір на першому варіанті, адже він вже готовий до підключення.

Такі унітази надходять у продаж в 3-х варіантах:

• де зливний бачок, з’єднаний з основою заздалегідь;
• у вигляді моноблока, де унітаз і бочок виступають у вигляді єдиного цілого;
• бачок окремо, унітаз окремо. Монтувати одне до іншого доведеться безпосередньо на місці експлуатації;

Зливний бачок

Імпортна сантехніка, на відміну від добре запам’яталися нам вітчизняних варіантів, має кнопковий злив. Якщо бачок зовнішній, то кнопочка знаходиться посередині його кришки. Якщо це вбудований варіант бочка, то місце його кнопки – на стіні.

Як правило, при зливі витрачається близько 5-6 літрів води. Але при бажанні можна придбати і більш економічну систему, в якій кнопка зливу буде розділена на 2 частини: притискаючи одну половинку – зливається вся вода з ємності, другу – виллється половина наявного резерву, всього пара-трійка літрів води.

Вбудовані бачки бувають двох варіантів – для підлогових і підвісних унітазів. Якщо свій вибір ви залишите на другому варіанті з прихованим бачком, то попередньо визначтеся, на яку стіну він буде встановлюватися. Тут версій не багато: або це бетонна або цегляна стіна, або перегородка з гіпсокартону або пінобетону.

Матеріал виготовлення

Тут асортимент багатий – є моделі з пластику, скла, чавуну і навіть золота. Але практичніше за все зупинитися на традиційних варіантах – фаянсових або фарфорових. Останні довше вам прослужать, завдяки своїй пористій структурі. Погодьтеся, 50 років – пристойний термін. Тоді як у фаянсу лише 30-40.

Порцелянові вироби виграють не тільки в цьому, вони ще досить легко миються і чистяться, практично не зберігаючи неприємні запахи. Звичайному споживачеві нелегко відрізнити фаянс від фарфору, адже і ті й інші покриті шаром глазурі. Тому, не посоромилися звернутися за допомогою до фахівця.

Конструкція зливу

Ваш вибір повинен ґрунтуватися на розташуванні комунікацій в квартирі. Існує 3 варіанти: горизонтальний, вертикальний, косою. Останній найбільш популярний в багатоквартирних будинках, зведених у другій половині минулого століття. Вертикальний варіант найчастіше зустрічається або в зовсім старих багатоквартирних будинках, або в приватних котеджах. Є у цієї моделі одна цікава особливість – вона не піддається переробці. Не забудьте це врахувати при покупці.

І нарешті – горизонтальний варіант. Саме він найчастіше зустрічається в нових квартирах. Але навіть якщо вам сподобалася модель унітазу, у якій каналізаційний випуск не такий, як вам потрібен, не слід засмучуватися. У цьому випадку на допомогу вам прийдуть різні пластикові переходнічкі, вигнуті під різними кутами.