Пік популярності кухонних куточків припав на той же період, що і у шаф-купе. В кінці 90-х ці меблі в буквальному сенсі увірвалася в пострадянський інтер’єр і виявилася на кожній кухні.

Куточок був показником достатку сім’ї та її благополуччя. Особливо цінувалися моделі з оригінальною оббивкою. Важливо було, щоб в сусідній квартирі не стояла точна копія недавно придбаних меблів. Звичайно, сьогодні галас навколо кухонних куточків вже стихла, але сучасні моделі продовжують користуватися попитом. М’який куточок – це не тільки стильна прикраса інтер’єру, але і функціональний предмет, за допомогою якого можна вирішити безліч проблем планування і раціонального використання простору.

Куточок для кухні

Тільки сучасні квартири в новобудовах можуть похвалитися величезною площею кухні, а в старих будинках ці кімнати дуже мініатюрні, тому простір потрібно використовувати якомога ефективніше. Функціональність м’якого куточка полягає в тому, що меблі використовує мертву зону кожної кімнати – кут, а також є додатковим місцем для зберігання завдяки нішах під сидінням.

Вибираючи меблі для кухні, віддавайте перевагу моделям з жорсткими лавками. Це не диван і провалюватися в його подушках сидячи за столом зовсім незручно. Крім того пам’ятайте, що будь-яка м’які меблі на кухні буде бруднитися, вбирати в себе запахи і збирати пил. Це означає, що оббивка повинна бути зносостійкого, легко митися і краще, якщо колір буде не світлим. Найкраще вибирати оббивку з еко шкіри. Такі меблі не варто дорого, добре переносить механічні пошкодження і проста в догляді. Для збереження єдності стилю можна купити кухонний куточок в комплекті зі столом і табуретами. Щоб пересуватися було безпечно, і зручно вибирайте стіл із закругленими кутами.

Куточок для їдальні

Куточок може перебувати в кухні або в окремій їдальні. Другий варіант, як правило, більше. Крім того місце розташування меблів теж може змінюватися. Куточок для їдальні легко стане і в центрі кімнати. Це буде виглядати дуже оригінально. Головне щоб задня стінки меблів була також оббита, як і сидіння зі спинкою. Цілісний зовнішній вигляд меблів повинен бути презентабельним. Забудьте про поганих асоціаціях, сучасні моделі кухонних куточків зовні перевершують дивани в деяких квартирах. Крім того, в конструкції можуть бути передбачені додаткові налаштування, наприклад висувний міні бар. Питання оббивки з скромних і практичних матеріалів більше не стоїть так гостро. Дизайн меблів в першу чергу повинен гармоніювати з дизайном інтер’єру їдальні. Але якщо ви переживаєте за збереження оббивки краще все, ж зупинитися на практичному текстилі. Мікрофібра, флок, поликоттон або шенилл виглядатимуть розкішно і при цьому не викличуть труднощів в плані догляду.

Кухонний куточок може мати елементи з натурального дерева, бути доповнений м’якими подушками або прикрашений за допомогою хромованих вставок в сучасному стилі.

Куточок – спальне місце

Часто трапляється так, що гості, затримавшись допізна, залишаються на ніч або родичі часто зупиняються у вас вдома. В такому випадку додаткове спальне місце нікому не завадить. І його може надати кухонний диван доповнений механізмом трансформації. Як правило, в таких моделях встановлений механізм “Дельфін”. Він дуже простий у використанні, до того ж є можливість зберегти одну нішу для зберігання. В розкладеному вигляді куточок надає вам повноцінне спальне місце на дві персони.

Вибір моделей настільки великий, що про старих стереотипах можна забути. Куточок – це корисний і красивий предмет інтер’єру спрямований на економію простору і створення затишної атмосфери на кухні.