Граніт – це магматична гірська порода, яка має високу щільність і міцність. З давніх-давен граніт використовується в будівельній справі, в основному в якості оздоблювального та облицювального матеріалу.

Висока морозостійкість і низьке водопоглинання роблять його оптимальним для встановлення всередині приміщень і зовні будівель і споруд.

З граніту роблять не тільки облицювальні плити, але іноді і будівельні, тільки використовують їх в переважній більшості випадків для зведення нежитлових приміщень або елементів ландшафтного дизайну.

Знаходить своє застосування граніт і при виробництві окремих елементів інтер’єру – стільниць, облицювальних панелей для камінів, підвіконь і сходів.

Окремо слід згадати виробництво з нього різних ритуальних виробів – пам’ятників, надгробків, огорож місць поховання.

Граніт може відрізнятися за своїм зовнішнім виглядом, обсягом вкраплення слюди, кварцу і польового шпату. Тому плити мають різний вигляд і відносяться до різних колірних групах.

Зазвичай поруч з кар’єрами, де трудяться співробітники видобувних компаній, розташовуються виробничі площі ще й тих, що обробляють отримані брили. Це цілком зрозуміло, тому що доставка масивних блоків була б дуже дорогою або можливість її здійснення просто не існувало. У безпосередній близькості від місця видобутку граніт піддається розпилюванню, а іноді ще й полірування. В результаті утворюються блоки, плити різної товщини або плитка і бруківка гранітна.

Ці ж компанії поставляють ще й гранітний щебінь, який є супутнім продуктом видобутку. Найчастіше робота по первинній обробці породи ведеться під замовлення будівельних і ремонтних організацій, а також різних спеціалізованих компаній.

Багато в чому ціна на таку продукцію залежить від обсягу замовлення і наявності потреби створювати щось, що виходить за загальноприйняті стандарти. Вся справа тут в тому, що доводиться міняти налаштування верстатів, а це займає досить багато часу. Іншим фактором, що впливає на ціну, стає віддаленість замовника від місця отримання гранітних матеріалів.

Однак використання граніту дозволяє створити міцні та довговічні об’єкти, які мають привабливий зовнішній вигляд.