В ряду сучасних будівельних та оздоблювальних матеріалів плита ОСП впевнено зайняла і утримує лідируючі позиції. Характеристики листа дозволяють використовувати його для вирішення широкого кола завдань.

При цьому залишається можливість вибирати матеріал по товщині, щільності, влагопроницаемости і іншим параметрам.

Що таке ОСП плита: виробництво та особливості

Плита ОСП є комбінований матеріал, для виробництва якого використовується велика хвойна тріска. Характеристики міцності листа визначаються його багатошаровою структурою.

У процесі формування тріска укладається так, що зовнішні шари мають напрямок по довжині, а внутрішні – по ширині заготовки.

Таким чином формується структура, яка бере і розподіляє навантаження по всій площі листа, що надає йому особливу міцність і на стиск і злам.

Види і стандарти листів ОСП

Правильний вибір листів ОСП стандартного типорозміру залежить від можливості врахувати всі особливості конкретного застосування матеріалу.

Основними критеріями служать розмір і товщина плити, але особлива увага приділяється її типу – позначення цифрами 2, 3, 4 вказує на конкретні властивості:

  • ОСП 2 – зручний і легкий матеріал для основи обробки в приміщеннях, виготовлення стендів і перегородок під покриття, що демонструє значно більшу міцність, ніж інші плити з деревних відходів;
  • ОСП 3 – відрізняється високою міцністю і стійкістю до вологи, завдяки чому може використовуватися для створення внутрішніх несучих конструкцій;
  • ОСП 4 – плити дуже високої міцності, яка не боїться прямого контакту з водою і може використовуватися без додаткового захисту.

Ціна ОСП плити залежить від товщини стандартного аркуша і обраного типу матеріалу. Найбільш поширеним в будівництві та оздоблювальних роботах залишається плита типу 3 – властивості дають можливість отримати оптимальне співвідношення параметрів і вартості.

Переваги та особливості матеріалу

Переваги орієнтовано-стружкової плити виникають з її властивостей, які закладаються на рівні виробництва.

Матеріал перевершує аналоги по ряду критеріїв:

  • різні варіанти співвідношення міцності та ваги плити;
  • можливість вибору листа з різними показниками вологостійкості;
  • широка область застосування в залежності від типорозміру і товщини;
  • можливість розкрою, збирання окремих частин силових конструкцій, застосування захисних покриттів і фарб.

У будівництві і обробці приміщень, в рішенні задач реклами і дизайну цей вид матеріалу набув поширення завдяки універсальності і широті вибору варіантів.

Автоматизоване виробництво дозволяє отримувати продукцію з передбачуваними властивостями і мінімальною часткою шлюбу.

Особливо наголошується екологічність матеріалу, який виробляється без використання формальдегідів, а при намоканні і висушуванні не виділяє в повітря ніяких випарів.