Мрія мати свій власний затишний куточок, в якому можна провести все життя, вельми поширена. І адже недарма! Кожна людина хоче жити у своєму власному житлі.

І безумовним бонусом до цього є унікальний ремонт, характерний тільки для конкретного місця, створений за образом, представленому власником. Трапляється, що стіни настільки рідної оселі не зовсім рівні або з ними виникли деякі косметичні проблеми. Виниклі питання прекрасно вирішуються за допомогою штукатурних робіт. Будь-які штукатурні роботи – процес трудомісткий, навіть досвідчений майстер самостійно може з ними не впоратися на належному рівні.

Які ж особливості проведення штукатурних робіт?

Оздоблювальні штукатурні роботи допоможуть, в першу чергу, зберегти тепло, а також вирівняють стіни, допоможе захистити житло від негативних впливів. Непоганим бонусом буде так само те, що штукатурні роботи можуть бути і декоративними.

Існує кілька видів штукатурки: мокра, так само відома як монолітна, і суха.

Мокра штукатурка обов’язково наноситься в кілька шарів, її використовують як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх (облицювання). Перший нанесений шар – обризг – служить для забезпечення міцності наступних шарів. Другий шар – ґрунт – є основним і складається з 1-2-х шарів, сумарно становить 1-2 см. Вирівнювання проводиться після висихання основного шару. Останній етап товщиною 1-2 мм служить для вирівнювання поверхні і попередніх шарів.

Суха штукатурка є облицюванням поверхні гіпсокартоном. Суха штукатурка застосовується для облицювання стін і стель. Плюси таких робіт полягають у тому, що: не доводиться обтяжувати себе створенням шарів як при нанесенні монолітної штукатурки; зменшення термінів робіт; закладення швів набагато легше і проводиться швидше; можливість облицювальних робіт не професійними робітниками.