Завдяки таким властивостям як морозостійкість, міцність, довговічність і водостійкість облицювальний клінкер користується величезним попитом серед вітчизняних споживачів.

Найчастіше клінкерну плитку використовують для облицювання сходів, фасадів, підлоги, веранд і майданчиків, так як вона повністю відповідає основним вимогам безпеки, надійності і гігієни.

Представлений на ринку асортимент досить різноманітний і дозволяє вибрати найбільш підходящий для себе варіант .

Вперше клінкерну плитку стали виробляти в Голландії ще на початку XIX столітті. Спочатку нею мостили дороги, ну а пізніше стали використовувати в будівництві для обробки будинків.

Основним компонентом, який використовують для виготовлення клінкерної плитки, є глина. Додатково в неї додають різні оксиди і флюси. Клінкерну плитку отримують одним з двох методів: шляхом екструзії або пресуванням.

При використанні методу екструзії виходить виріб, що має складну геометричну форму. Клінкерна плитка буває глазурованої і неглазурованої, яка проводиться шляхом одинарного випалу і має ущільнену основу.

Останнім часом клінкерна плитка знайшла широке застосування в будівельній сфері, на промислових об’єктах, використовується для облицювання підлоги зовні і всередині приміщення, а також для обробки фасадів.

Завдяки тому, що клінкерна плитка має низьку ступінь водопоглощаемости до тертя, а також здатна витримувати великі перепади температури її використовують для оздоблення басейнів, застосовуючи спеціальну технологію для її виготовлення, яка дозволяє їй витримувати величезну вагу води.

Дана технологія виготовлення має на увазі використання спеціальної порцелянової глини, яка досить стійка до високих температур.

З плитки видаляють зайву вологу з допомогою формування і пресування, а потім відправляють на випал, температурний режим якого становить 1300 градусів.

Плитка для басейнів має спеціальну форму із закругленими краями і антиковзаюче покриття. На поверхню такої кераміки наносять спеціальні насічки або малюнок.

У більшості випадків плитку для басейну продають у вигляді комплекту, який складається з самої кераміки, декоративних елементів, а також деталей конструкції.

Причиною такої популярності клінкерної плитки в порівнянні з керамогранітом є доступна цінова політика. Крім цього, завдяки своїм унікальним якостям цю плитку можна експлуатувати протягом декількох десятків років.

Так як вона не гниє, не горить, не руйнується під впливом грибків, не схильна до негативним природним явищем, а також протягом тривалого часу зберігає свій первинний зовнішній вигляд.