Купуючи ділянку для ведення господарства або під індивідуальне житлове будівництво, рано чи пізно напрошується питання про огородження території.

Зведення такої споруди, як паркани з профнастилу – це і спосіб захистити свій будинок від непрошених відвідувачів, і відмінний спосіб облагородити ділянку. Уже на цьому етапі виникає чимало питань: який потрібен профільований настил для забору, його параметри, в тому числі міцність, довговічність, розміри.

Тонкощі вибору

Нерідко профнастил вибирають тільки за зовнішнім виглядом і низькою ціною, зовсім не звертаючи уваги на якість самої сировини. Такий поспішний вибір може зіграти згодом злий жарт: через деякий час неякісний металопрофіль втрачає весь свій лоск, набуваючи іржаві плями, зміна кольору. Тому за покупками краще відправлятися підкованим в цьому питанні.

Отже, при виборі зупиняємося на наступних характеристиках:

  • товщина і якість металу;
  • тип профілю;
  • покриття.

Фахівці рекомендують вибирати товщину листів профілю в межах більше 0,4 мм і не менше 0,7 мм, покриття з цинку – 140-180 г / м². Помилково думати, що чим товще профнастил, тим міцніше конструкція, краще орієнтуватися на правило золотої середини при виборі параметрів.

Паркани з профнастилу найчастіше встановлюють з стінового (С), а також стінового несе (СН) профілю з висотою гофри від 8 до 25 мм. Висота і форма гофри впливають на міцність профільованого листа, а висота – на жорсткість і опір умов зовнішнього середовища.

По виду покриття є поділ на 4 види. Гаряча оцинковка – наноситься шар цинку. Алюцинк – довговічне покриття з відмінним запасом міцності, що перевершує перше. Лакофарбове покриття – нанесення лаку, фарби, яка забезпечує захист від корозійних процесів, при цьому виглядає досить естетично. По міцності і довговічності з попереднім покриттям легко може позмагатися і навіть перевершити його полімерне покриття.