Попередньоізольовані труби являють собою сталевий порожнистий циліндр особливої ​​конструкції з теплоізоляційним і гідроізолюючим шарами, застосовуваними для монтажу трубопровідних систем і магістралей. Вдосконалені вироби для зовнішніх мереж гарячого та холодного водопостачання відмінно замінюють собою застарілі металеві труби, що мають властивість промерзати, що негативно позначається на функціональності всієї системи.

Характеристики та конструкційні особливості

Попередньоізольовані труби представлені сьогодні на ринках в широкому асортименті. Розрізняються вони один від одного по діаметру, товщині утеплювача і стін і іншим характеристикам. Але, абсолютно всі вироби мають однакову конструкцію, що складається з трьох шарів:

  • металевого циліндра, по якому і здійснюється подача води;
  • пенополиуретанового шару;
  • захисної оболонки на зовнішній поверхні.

Також підрозділяються ППУ на наступні типи:

  • гнучкі;
  • жорсткі.

Сталеві оцинковані труби з пенополіуретановим шаром і зовнішньої оболонки з нержавіючої сталі називаються жорсткими. Гнучкі ж мають верхній захисний шар з гофрованого пластику, що дозволяє їх трохи згинати при укладанні.

Переваги

Популярність попередньоізольовані труб обумовлена ​​їх незаперечними перевагами, до які відносяться:

  • швидкість монтажу з найменшими трудовими затратами;
  • збільшений експлуатаційний термін;
  • зниження відсотка теплових втрат;
  • стійкість до корозії і дії агресивних чинників.

При прокладанні труб не потрібно заземлення і немає необхідності попередньо облаштовувати дренажний шар.

Недоліки

Мінусів як таких у попередньоізольовані труб немає. Єдиним недоліком можна вважати високу вартість, яка цілком окупається простотою монтажу і тривалим терміном застосування.

На що звернути увагу при виборі?

При покупці варто звернути увагу на цілісність виробів, де не повинно бути механічних пошкоджень, деформацій, забруднень і поздовжніх прогинів. Оптимальна щільність пінополіуретану повинна становити в середньому 60 кг на 1 метр кубічний. Для зовнішнього монтажу трубопроводу можна використовувати труби з зовнішнім шаром з оцинкованого заліза, для підземних мереж – гнучкі ППУ. В останньому випадку необхідність облаштування каналів з бетону відпадає.

Високотехнологічні трубопровідні системи успішно замінюють собою звичні мережі, забезпечуючи довговічність і зниження тепловтрат магістралі, мінімальні трудовитрати і витрати на її ремонт.