Ще в античні часи, такий матеріал, як гіпс мав велику популярність, робочі раз у раз застосовували його, поєднуючи з іншими будівельними матеріалами.

У наш час гіпс також використовується в багатьох галузях. Це не тільки затребуваний природний мінерал, а й складова частка здебільшого будівельних і оздоблювальних матеріалів. Яскравим прикладом тому є гіпсокартон і гіпсоволокно.

Чим же різняться ці два матеріали? Вони обидва використовуються для оздоблювальних робіт, але до складу першого входить три листових шару, а другий виготовляється з будівельного гіпсу, при цьому використовуються різні технологічні добавки.

Дуже важливо правильно використовувати якісний профіль для гіпсокартону. У цьому випадку за основу майбутньої будови береться металевий каркас.

Ці матеріали мають багато спільних подібностей. Але не дивлячись на це, деякі фізичні характеристики їх все ж обмежені. Найчастіше це пов’язано зі сферою їх подальшого використання. У професійних колах гіпсоволокно застосовується для побудови рівних поверхонь і площин. Єдиним недоліком цього будівельного матеріалу є схильність до впливу вологи, через це його категорично не можна використовувати в приміщеннях, де є багато води – басейнах, наприклад. Цей матеріал взагалі не рекомендується застосовувати в місцях, де є хоч найменша присутність вологості в повітрі, так як гіпс має властивість вбирати в себе всю вологу.

Багато чого буде залежати від того, наскільки якісний профіль для гіпсокартону буде застосований. Його експлуатація зажадає максимально професійних навичок, але зате конструкція вийде надійної і міцної.

Гіпсокартон та гіпсоволокно може об’єднати хіба що ідентичні експлуатаційні умови. Обидва матеріали не виносять сильних холодів, а тому слід завжди підтримувати оптимальний температурний режим. Обробка гіпсокартону проходить швидко і легко, але ось пробувати забивати в нього цвяхи краще не варто. Вся справа в тому, що цей будівельний матеріал відрізняється високою в’язкістю, а також є більш важким, щільним і міцним.

Сучасне адміністративне і житлове будівництво все частіше використовує конструкції з гіпсокартону і гіпсоволокна. Невід’ємний елемент будь-якої конструкції – це його профіль. Він знаходиться у продажу в двох варіантах: зрізування та направляючий. Профіль, призначений для гіпсокартону, можна з легкістю використовувати і для гіпсоволокна.