Платежі за комунальні послуги одна із значущих статей витрат кожної сім’ї. Тому звести їх до мінімуму, допомагає облік гарячого і холодного водопостачання. І хоча вже неодноразово виносилися постанови про встановлення рахункових приладів, деякі громадяни до цих пір знаходяться в процесі роздумів. А виною тому є плутанина в розрахунках ЖКГ і керуючих компаній.

Як витрати води впливать на оплату рахунків?

Взагалі, розмірковуючи логічно всім зрозуміло, що, чим менше буде витрачено води, тим нижче повинен бути, виставлений рахунок за водоспоживання. І там, де це питання відрегульований, ніяких проблем не виникає. Інша справа, коли в багатоквартирному будинку проживає багато сімей, які з тих чи інших причин не мають лічильників води або зовсім не платять за комунальні послуги.

Тоді керуючі компанії, щоб покрити свої збитки, розкидають свою недостачу на громадські будинкові потреби, і під шумок приписують втрати справним платникам податків. Звичайно, ті можуть довести, що вони витрачали приписанную їм воду, саме завдяки своїм рахунковим приладів, і відмовитися від зайвих платежів. Тому тут простежується певна вигода встановлених лічильників.

Ще один плюс за установку приладів внесла тарифікація обліку витрати води. Це коли, певний обсяг витраченої води оплачується за пільговими тарифами, а все що понад ліміт вже за високими розцінками. Тут вигідно тим, у кого прописано багато мешканців, а проживає значно менше. Значить, їм вистачить виділеного ліміту без переплати. А ось власникам квартир, де прописаний одна людина або двоє, а проживає значно більше, не позаздриш, їм вже точно не вкластися у відпущений пільговий ліміт, і доведеться повністю оплачувати підвищений тариф.

Установка лічильника на воду

Перш за все, потрібно здійснити візит в ЖКГ і поцікавитися умовами та вимогами до установки водомірних приладів, так як правила у них постійно змінюються. Якщо раніше термін, в який проводилася перевірка лічильників води різнився, то тепер він став однаковий для всіх. Потім купити прилади й принести їх на перевірку навченим особам. Після цього можна буде встановити їх на місце. Роботу можна провести самому, якщо є навички сантехнічних робіт або запросити для цих цілей сантехніка. Після того як лічильники будуть встановлені, їх опечатають пломбами і можна буде користуватися. Плата за водокористування щомісяця повинна перераховуватися на рахунок подає компанії.

Економлячи витрата води у ванній і кухонній мийці потрібно не забувати про туалет, тому що несправний кульової кран зливного бачка, може значно збільшити водоспоживання.