З’єднання двох предметів між собою – явище в будівництві досить часте. Адже завжди потрібно щось повісити, щось до чогось прикрутити, приклеїти тощо.

Мало того, все це повинно бути зроблено не просто ефективно (щоб з’єднання було надійним і міцним), але і приємно на погляд. Одним із способів, який відповідав би цим двом вищеописаним вимогам, є скріплення предметів за допомогою заклепок. Зрозуміло, за такий величезний термін існування сфери будівництва, було створено чимало видів заклепок. Найпопулярнішими саме в будівництві є витяжні заклепки. Про них і піде мова.

Як працює заклепка?

Принцип дії заклепки досить простий. У заздалегідь підготовлені отвори в обох предметах, які будуть скріплюватися, вставляється витяжна заклепка. І за допомогою спеціального інструменту для установки заклепок – заклепочника – заклепка, так би мовити, розклепують. Вона розплющується і притискає предмет з заднього боку. З передньої же те ж саме виконує капелюшок заклепки. Таким чином, два предмета виявляються щільно притиснутими один до одного.

Класифікація заклепок

Витяжні заклепки можна класифікувати за кількома ознаками: за способом кріплення, за матеріалом, за розмірами (довжина і диметр).

За способом кріплення витяжні заклепки розрізняють на 2 групи:

1. Просто витяжні заклепки. Вони не мають особливого назви. Таке кріплення складається з самого тіла заклепки і штиря, завдяки якому заклепка і витягується.

2. Витяжні заклепки з внутрішнім різьбленням. Ці заклепки не просто скріплюють матеріал, але також і дозволяють кріпити в нього різьбовій кріплення. Наприклад, шпильку, болт або гвинт. Для розклепування таких заклепок необхідний спеціальний заклепочник.

За матеріалом:

1. Алюміній/сталь. Тіло заклепки виготовляється з алюмінію, а стрижень зі сталі. Оскільки алюміній метал досить м’який, заклепки витягуються легко, до того ж м’якість тіла заклепки дозволяє успішно кріпити м’який метал, не пошкоджуючи його.

2. Сталь/сталь. Ці заклепки призначені для більш міцного кріплення. Однак і інструмент сюди потрібен серйозніше, тому що звичайний просто не зможе витягнути заклепку.

3. Нержавіюча сталь. Перш за все, призначені заклепки для тих місць, де очікується підвищена вологість і постійне атмосферний вплив. Якщо говорити про заклепочник, то для кріплення з нержавіючої сталі також необхідний спеціальний.

Розмірний ряд ділиться по довжині і діаметру. Найбільш популярними діаметрами витяжних заклепок є: 3,2, 4,0, 4,8, 5,0, 6,4 мм. Довжина ж: від 6 до 25 мм і вище. Підрозділ на розміри обумовлено тим, що для різної товщини металу необхідні різні заклепки.

Якщо грамотно підібрати розмір і матеріал заклепки, то два предмета можна з’єднати дуже надійно, не гірше, ніж болтами. А вид буде набагато приємніше.