Неконтрольований потік води з покрівлі з часом призводить до проблем з фундаментом і фасадом будівлі. Це може привести до руйнування фундаменту, ось чому організація водостічної системи настільки важлива.

Через спеціальну систему водостічних елементів вода надходить в труби, а потім в зливову каналізацію, запобігаючи негативні наслідки. Перед тим, як віддати перевагу певному водостоку, потрібно зрозуміти який водостік краще підходить саме вам.

Водостічна система – це збірна конструкція, яка складається з водостічних елементів (жолоби, труб, воронок, колін, відводів і кронштейнів). Ця конструкція дозволяє запобігти руйнівним наслідкам для цоколя і фасаду, затоплення підвальних приміщень, а також поява вогкості всередині житлового приміщення.

Види водостоку

Сьогодні існує два види водостічної системи:

  • металева;
  • пластикова.

Один із самих бюджетних варіантів є пвх водостік. Вода в трубах не створює шуму, а пластик дозволяє витримувати великі скачки температур, що позитивно позначається на тривалості експлуатації. У багатьох країнах система такого типу надійно зарекомендувала себе і користується великим попитом.

Металева конструкція відрізняється більш високою ціною, але і її якісні характеристики на порядок вище, ніж у ПВХ водостоку. Крім того, водостоки з металу виробляються з оцинкованої сталі і мають спеціальне полімерне покриття, яке знижує ризик появи корозії, і дає міцність системі. Відомо, що один з найбільш міцних і надійних відсотків виконано з міді. З плином часу на поверхні конструкції з’являється оксидна плівка, яка захищає металеве покриття. Але ця водостічна система дуже дорога.

Іноді, водостоки мають додаткову декоративну функцію. Будинок, оснащений водостоком, має стильний і естетичний вигляд. Вибираючи колір, варто віддати переваги тонам цоколя і віконних отворів. Найбільш затребувані кольори – коричневий і білий. Сьогодні можна вибрати водостік не тільки стандартної круглої форми, а ще й прямокутної. Водостоки такої форми особливо популярні у дизайнерів і архітекторів. На думку фахівців, такий водостік надає унікальний стиль і лиск будовою.