Говорячи про камін, представляється зимовий вечір і тихо падаючий пухнастий сніг за вікном. А в будинку аромат хвої перемішується з ледь помітним запахом випічки. Однак в міжсезоння така картина не менш актуальна. Опалення відключено, а ночі ще холодні, хочеться тепла і затишку.

Навряд чи існує щось більш затишне ніж камін. Жителям багатоповерхових будинків сміливо можна купувати електрокамін для квартири і насолоджуватися його загадковим мерехтінням також, як в приватних будинках, де встановлені дров’яні каміни. Електрокаміни мають ефект живого полум’я 3D і це виглядає чарівно! А головне, що для таких камінів не потрібні ніякі дозволи і спеціальні пристосування. Купив, встановив і насолоджуєшся загадковим мерехтінням. Збірка і монтаж не становлять ніякої складності.

У практично повній тиші чутно, як потріскують дрова в каміні і тепло від нього відчутно поширюється по кімнаті. Тиша і спокій обволікають не тільки тіло, а й душу і народжується відчуття щастя бути вдома. До речі, вміння відчути щастя бути вдома особливо актуально зараз, коли ми всі на карантині і змушені перебувати вдома цілодобово.

Каміни можуть бути квадратної, прямокутної або напівкруглої форми. Що стосується стилістичного напряму, то як правило це:

  • класичний;
  • різьблений;
  • хай-тех.

Оформлення каміна – це прикрасою інтер’єру приміщення в відповідному стилі. Мабуть, найбільш типовим і в той же час найбільш вишуканим матеріалом для порталів камінів є мармур. Також прекрасно виглядають моделі з дерева, пісковика, натурального або штучного каменю. З огляду на сучасні тенденції, коли замість дров’яної топки використовують електрокаміни – портали додадуть природності і додадуть каміну класичний вид.

Аксесуари до камінів:

  • Класичні каміни мають зольник – це пристосування для чищення від золи.
  • Підставка під дрова з невеликою кількістю дров.
  • Захисний екран для захисту від іскор.

Камін прикрашає будинок, а аксесуари прикрашають камін. Для електрокамінів теж можна використовувати аксесуари, для антуражу: кочерги, щипців, щіточки і лопатки, дровница і екрани

Аксесуари до каміна можуть бути виготовлені з різних матеріалів: міді, бронзи, чорного металу. Також вони можуть бути як литі, так і ковані. У другому варіанті політ фантазії практично безмежний і залежить тільки від дизайнера.

Для того, щоб камін завжди виглядав чудово, потрібно мати під рукою засоби для полірування і чищення його металевих і кам’яних елементів.