При будівництві будь-яких будівель важливо правильно залити фундамент, зробити його міцним і стійким. Для цього бетонна стяжка комбінується з арматурою сіткою, що допомагає посилити основу і запобігти її руйнуванню.

Зараз попитом користується арматурна сітка, виконуючи ту ж роль, що й проста арматура. Товщина прута, з якого виготовлена ​​така сітка, може варіюватися від 3 до 10 мм, розмір осередків теж може відрізнятися, загальний вид представляється у вигляді листа, що спрощує роботу з ним . Якщо прут тоненький, то довший шматок полотна випускається в рулонному вигляді. Технічні показники можуть відрізнятися в залежності від товщини прута і розміру осередків, так для будівництва використовується певний тип і розмір, в інших же випадках матеріал може використовуватися для створення огорож, клітин і теплиць.

Властивості арматурної сітки:

  • Відрізняється хорошою міцністю в місцях з’єднання прута.
  • Спокійно витримує більшість навантажень.
  • Вогонь ніяк не впливає на матеріал.
  • За допомогою арматурної сітки можна значно прискорити будівельний процес.
  • Більш зручна у використанні, ніж проста арматура.
  • Дозволяє заощадити фінансові витрати.

Погано те, що матеріал схильний до корозійних процесів, а так же сильно проводить тепло і електрику.

У будівельних роботах активно застосовується для роботи з фундаментом, при прокладці тунелів або зміцнення цокольних поверхів і котлованів.

Не виключено використання в якості стягивающего елемента для основи підлоги, при фасадних роботах.

У домашніх умовах найчастіше виступає в якості огорожі і для створення клітин. Рідше використовується для городніх потреб.

Класифікують арматуру за кількома ознаками:

  • в залежності від товщини матеріалу (стержня) і за вагою;
  • по виду зварювання елементів між собою (може бути звичайним або підвищеним);
  • може випускатися в двох формах як лист або як рулон;
  • відмінність за формою і розміром осередків.

При виготовленні виробник особливу увагу приділяє якості саме стрижня, так як від нього залежить якість і властивості всього матеріалу.

Нюанси використання

Коли зводять фундамент, сітка виконує армуючу роль, для цього з неї виготовляють каркас майбутньої конструкції. При цьому листи викладають обов’язково внахлест, і фіксую в трьох місцях. Прикріплятися сітка до основи може різними способами зручними способами.

Економити на сітці не рекомендується, її має бути стільки, скільки задумано за проектом.

Зберігати матеріал важливо в сухому місці, щоб не спровокувати появу корозії. Є певний вид сітки, який захищений від корозійних процесів, це так само позитивно позначається на майбутньої конструкції, так як вона буде більш надійна і захищена, але він відповідно дорожче.

Якщо матеріал брудний, перед використанням його обов’язково потрібно очистити.

Завдяки маркуванню, на якій вказані всі дані, можна точно визначити вагу і відповідно підібрати найоптимальніший варіант сітки для майбутніх робіт.