Дерево є натуральним матеріалом, який підпадає під вплив біологічної групи чинників.

Сюди варто включати поява комах, гниття, розвиток цвілі і грибка. Разом з небезпекою руйнування, це також загрожує погіршенням мікрокліматичних умов в будинку. Зменшити ймовірність біологічних загроз можна завдяки правильній сушці і підготовці деревини з використанням деревних просочень.

Є три основні групи антисептиків: органічні, водорозчинні препарати на масляній основі, а також комбіновані антисептики. Два останніх типу майже не застосовуються при будівництві будинків, оскільки в них міститься велика кількість токсичних речовин.

Якщо говорити про неорганічний типі антисептиків, то в їх складі знаходяться тільки речовини, які не роблять негативного впливу на людей, при цьому ефективність залишається високою.

Обробляють деревину двома методами, першим є поверхневий, а другий отримав назву глибокий. Разом з цим глибока проникаюча обробка може бути проведена тільки в умовах заводу в той час, коли пиломатеріал занурюють в певну ємність, яка наповнена холодним або гарячим розчином антисептичного варіанту препарату. В якості альтернативи можна використовувати нанесення антисептика в пару шарів з використанням пензлика і фарбопульта. У наш час на ринку є велика кількість водорозчинних антисептиків, вибираючи які, слід спершу звертати увагу на спектр їх впливу. Чудовим рішенням вважається використання комбінованого препарату, який включає речовини, які активні проти різного роду біологічних загроз. Також важливо дізнатися про термін роботи таких препаратів, різні виробники пропонують продукцію з відмінним ефектом на 5-30 років.