Для створення міжповерхових перекриттів використовуються багатопустотні плити.

Вони спираються на несучі стіни, сприймають і передають тимчасові і постійні навантаження. Технологічні отвори в плитах можуть бути різного діаметру і перетину. Вони проходять по всій довжині вироби. Основна перевага в порівнянні з монолітними плитами – меншу вагу, що дозволяє обійтися без високого навантаження на фундамент.

Укладання перекриттів

У порівнянні зі збірними і дерев’яними конструкціями багатопустотні вироби мають підвищену несучу здатність. Усередині них є арматурний каркас. Завдяки порожнечам вироби мають шумо- і теплоізоляційні властивості.

Монтажем плити займаються 3 або 4 людини. Двоє укладають виріб, третій здійснює строповку. Четвертий робочий подає команда, якщо кранівник та монтажники не бачать один одного. До гака багатопустотна плита кріпиться за допомогою стропа, який фіксується в кожному кутку. Рівність обпирання контролюють робочі, що постають у протилежних сторін плити.

Способи укладання багатопустотних плит серій ПК і ПБ розрізняються. Іноді замість одного застосовують інший, але такі дії призводять до ризику обвалення несучих конструкцій. Важливе обмеження стосується виробів серії ПБ: в них не можна проробляти отвори. Плити ПБ монтують з використанням шарнірного кріплення і не защемляють зверху. Вироби серії ПК защемляють і знизу, і зверху. З цією метою кладуть бетонні блоки або цеглу.

При зведенні багатоповерхових будівель виникає необхідність робити отвори для труб. Тому в якості плит перекриття доцільно використовувати багатопустотні вироби серії ПК. Плити ПБ поки не набули широкого поширення, і для них не розроблено достатню кількість нормативної документації. Крім того, невідомо, як вони поведуть себе при багаторічній навантаженні в різних ситуаціях.

Різка багатопустотних плит

Залізобетонні вироби з великою кількістю пустот серії ПК ріжуть тільки поперек. Розрізання вздовж не допускається, тому що опорні зони плит посилені, і якщо укласти розрізане виріб, воно буде ослаблено з одного боку. Згодом по такій плиті підуть тріщини. Плити ПБ виготовляються за іншою технологією, і їх можна різати вздовж. Для обробки використовують болгарку, оснащену диском по бетону. Для полегшення процесу під плиту в місці різу кладуть товсту дошку або брус.