Серед величезного асортименту різновидів сучасних будівельних матеріалів особливою популярністю користується деревина.

Дерево має ряд цінних з практичної точки зору характеристик – красивий зовнішній виглядом, міцністю і надійністю, зносостійкістю, хорошою теплопровідністю і т. д.

Деревина може використовуватися для виконання різних видів робіт. У сьогоднішній статті ми розберемося, де і як використовується цей популярний і затребуваний матеріал.

Використання деревини

Одним з найдавніших напрямків використання дерева стало зведення і виготовлення різноманітних конструкцій. Так, наприклад, раніше деревина активно застосовувалася в мостобудуванні. З дерева виготовляли пам’ятники та обеліски, декоративні елементи, релігійну атрибутику.

На сьогоднішній день дерево є не менш затребуваним в сфері будівництва. Даний матеріал активно використовується:

· У виготовленні дерев’яних оздоблювальних матеріалів (паркетних дощок, погонажних деталей, дверних і віконних блоків і т. д.);

· У виготовленні матеріалу для будівництва будівель і приміщень (на сьогоднішній день вкрай популярні будинку з бруса, колоди);

· У суднобудуванні (дуже цінним матеріалом є дерево у виготовленні яхт, човнів та інших водних видів транспорту).

Натуральна деревина є по істині унікальним і незамінним матеріалом. Активно використовується для зведення лазень і саун. Вважається, що дерево виділяє корисні для здоров’я речовини, які надають сприятливий вплив на дихальну систему людини. Крім того, дерево відрізняється багатьма іншими властивостями, які представляють високу цінність з практичної точки зору – стійкість до впливу агресивних чинників, довговічність і міцність, широкий вибір порід дерев і т. д.

Таким чином, деревина – це один з найпопулярніших і практично значущих матеріалів, використовуваних на сьогоднішній день людиною в багатьох сферах діяльності, починаючи виготовленням елементів декору і закінчуючи будівництвом масштабних об’єктів і важливих конструкцій – мостів, транспортних засобів, будівель і приміщень.