При зведенні фундаментів та несучих стін в основному застосовується повнотіла цегла, яка витримує великі навантаження. Для внутрішніх перегородок та облицювальних робіт найбільш затребуваним є матеріал із порожнечами.

З практичної точки зору це значно покращує експлуатаційні характеристики будівництва при скороченні матеріальних витрат.

Адже для виробництва пустотілого аналога витрачається менше сировини за рахунок наявності внутрішніх отворів, які сягають 50% обсягу одиниці продукції. Крім того, порожнечі зменшують загальну вагу будівельної конструкції та навантаження на фундамент.

Крім того, що лицьова пустотіла цегла відрізняється міцністю, вона випускається в різноманітній палітрі кольорів, від світлих до темних відтінків. Це дозволяє втілювати дизайнерські ідеї у зовнішній обробці фасадів будівель.

Фасадне облицювання не тільки забезпечує привабливий вигляд будов, але посилює тепло- і звукоізоляцію приміщень за рахунок збільшення товщини стін та особливої структури лицьового оздоблювального матеріалу.

Пустоти надають лицьовій цеглі деякі характерні властивості, які роблять її популярною на будівельних майданчиках:

морозостійкість, можливість застосування у різних кліматичних зонах, незмінність при частих, значних перепадах температур;

  • міцність за рахунок наявності порожнин, заповнених повітрям;
  • низька теплопровідність, що зберігає тепло всередині приміщень;
  • мала вага;
  • звукоізоляція, яку забезпечують внутрішні порожнини;
  • декоративність, гладка поверхня, рівні грані.

Вищеперелічені показники, притаманні порожнистому будівельному матеріалу, визначають його вартість. Чим вищі якісні характеристики, тим вища вартість.

Це потрібно враховувати при виборі облицювання. Замовляючи товар у спеціалізованому інтернет-магазині, слід попередньо отримати консультацію спеціаліста.

Досвідчений помічник допоможе розрахувати кількість необхідного матеріалу, підкаже найбільш потрібні параметри для конкретного випадку.

Найбільш поширені види лицевої пустотілої цегли – керамічна, силікатна, клінкерна. Вони відрізняються вихідною сировиною, технологією виробництва, характеристиками та кольором.

У кожному різновиді представлено кілька стандартних типорозмірів:

  • одинарний 250х120х65 мм;
  • подвійний 250х120х138 мм;
  • полуторний 250х120х88 мм.

Крім того, у виробників можна придбати продукцію нестандартних розмірів. Завдяки своїм унікальним вартісним та експлуатаційним характеристикам пустотіла лицева цегла міцно займає лідируючі позиції на будівельному ринку.