Кар’єрний пісок – доступний природний матеріал, який видобувається відкритим способом. Він представляє з себе пухку суміш з вмістом різних домішок, часток глини і кам’яної крихти, яка з’явилася в наслідок руйнування осадових гірських порід.

Кар’єрний пісок для забезпечення потреб всіляких сфер виробництва може добуватися двома основними методами:

  • Способом промивання вихідної сировини великим об’ємом води, для видалення глинистих домішок і пилоподібної крихти.
  • Шляхом просіювання механічним пристроєм, в результаті якого, сировина очищається від занадто великих сторонніх включень і каменів.

Отриманий тим чи іншим способом матеріал володіє різною зернистістю і ступенем чистоти і використовується в залежності від характеристик для в багатьох галузях і виробничих процесах.

До того ж існує певний попит на пісок кар’єрний, який не був підданий процедурі очищення. Подібний матеріал істотно дешевше, ніж підготовлений очищений пісок і включає в себе багато домішок.

Використання кар’єрного піску

Спектр застосування матеріалу досить широкий і не обмежується лише будівництвом. Але основна сфера використання піску це, все ж, будівництво і супутні галузі: виготовлення будматеріалів, ландшафтний дизайн, зведення доріг і т. д.

Невисока вартість і доступність суміші, видобутої відкритим способом, дозволяють використовувати матеріал там, де потрібні значні обсяги.

В першу чергу це відноситься до підготовчих будівельних заходам, і, так званим, чорновим робіт: засипка ям, зведення насипів або піщаних подушок.

Також пісок застосовується для облагороджування об’єктів після завершення циклу зведення: вирівнювання поверхні або планування території.

Кар’єрна суміш різного ступеня очищення може бути використана для виготовлення бетонних блоків, цегли, декоративної плитки, тротуарного покриття.

Матеріал, що володіє високою якістю очищення, служить елементом для приготування різних будівельних сумішей або клеять складів.

Сіяний піщаний матеріал використовується там, де не потрібно суміш, що володіє підвищеною чистотою. Це зведення підстави споруд або виготовлення стяжки підлоги.

Кар’єрний пісок знайшов собі застосування і в ландшафтному дизайні.

Так, наприклад, при облаштуванні бетонного покриття або декоративною доріжки поверх підстави з ґрунту або гравію викладається прошарок з піску, яка служить для зменшення коефіцієнта тертя плити і вирівнювання поверхні.

Крім того, матеріал може служити основою зелених насаджень і для підняття рівня облаштовувати території.