Покрівельних матеріалів на даний момент представлений широкий вибір. Вибираючи будматеріали для покриття даху, покупець звертає увагу на якість товару, покрівля має прослужити багато років.

Серед високоякісних будівельних матеріалів для покрівлі можна виділити такий вид як композитна черепиця. Подібний тип володіє унікальними властивостями, а також доступний кожному, і представлений на стройрінке різними формами й кольорами.

Завдяки різноманітності кольорів і запропонованим формам можна створювати будь-яку конфігурацію даху. Така черепиця складається з декількох шарів, в основу якої входить сталевий лист товщиною 1 мм, інші шари закріплюються по обидва боки його.

Як облицювальні прошарків виступають поліестр, епоксидна грунтовка, алюмоцинк. Далі лист грунтується акриловим складом, посипається крихтою з мінеральних каменів і потім покривається прозорою сумішшю.

Останні шари не тільки захищають від виникнення корозії і допомагають протистояти різним атмосферних опадів, а також виконують декоративну функцію.

Дані вироби довговічні, можуть прослужити більше 50 років, і не розтратити свої позитивні якості.

Укладається така черепиця внахлест, дана техніка монтування допомагає захистити дах від протікання, матеріал поглинає шум і різні звуки, термостійкий, міцний. Дуже добре справляється з перепадами температур, різними опадами.

Але якщо в скат вбудовані мансардні вікна, то необхідно буде провести підготовку і гідроізоляцію стиків в тому місці, де елементи черепиці будуть контактувати з рамною конструкцією мансардного вікна.

При покупці потрібно обов’язково звернути увагу на вартість такого виробу. Матеріали можуть пропонуватися за низькою ціною, проте з часом вони втратять свій зовнішній вигляд і почнуть руйнуватися.

Відмінними рисами подібної черепиці є її екологічність, матеріал гнучкий, стійкий до різних впливів і до загнивання, добре справляється з різними кліматичними умовами, стійкий до вологості.

Часто використовується в районах, де переважає жаркий клімат, завдяки Завдяки своїй властивості не нагріватися. Для таких регіонів це найоптимальніший варіант.

Монтування таких панелей нескладне, вони підійдуть для дахів різних конфігурацій. Монтаж можна виконати самостійно. В одну вантажну машину поміщається матеріал для покрівлі середнього розміру.

Черепиця здатна прослужити багато років, вона не вигорить на сонці і не деформується за умови, що укладання її буде правильно виконана.

Покрівельний матеріал має привабливий вигляд, його можна підібрати різних відтінків, також знайти імітацію дерева або соломи та інші. Головний недолік цієї черепиці – це її ціна.

Хоча вона за своїми якостями не поступається іншим матеріалам, не кожен може собі її дозволити. Якщо виконувати монтаж самостійно, то вартість буде відповідно менше.

Також можна виділити інші її мінуси. Так як в основі панелі черепиці лежить сталевий лист, він сприяє поганий паропроникності.

У зв’язку з цим повітря під дахом погано циркулює. В такому випадку необхідно робити контробрешетку для поліпшення вентиляції під покрівлею.

Багато власників приватних будинків скаржаться на виникнення моху в щілинах між пластинами. Таке може зустрічатися, коли поблизу будинку росте велика кількість дерев, де утворюється підвищена вологість.

Перед укладанням потрібно продумати послідовність монтажу, так як не рекомендується під час її монтування по ній ходити.
Ширина такої пластини становить 36-41 см., Довжина коливається від 1,1 м до 1,32м.

Колірна палітра даної черепиці різноманітна. Найпопулярнішими відтінками є: червоний, жовтий, сірий, коричневий, кораловий, кавовий, бордовий. Дуже поширене застосування кольорового черепиці.

Етапи укладання композитної черепиці:

  1. Необхідно підготувати підставу,
  2. Встановлюється лати,
  3. Монтується покриття.

Для забезпечення ізоляції від атмосферних опадів потрібно дотримати похилий кут 18 град. Допускається виліт за стіну до 50 см.

Бажано перед пристроєм обрешітки укласти гідроізоляційний шар. Для цього можна використовувати плівку або настелити бітумний матеріал. Потім виконується обрешетка і контробрешетка. Теплоізоляційний матеріал також не завадить.

Коли підготовчі роботи будуть закінчені, укладається сама черепиця. Її слід починати кріпити знизу вгору, пластини монтувати внахлест.

Якщо все ж вирішено укладати матеріал власноруч, то рекомендується:

  1. здобувати у одного постачальника, це знизить ризик отримання різних відтінків матеріалу і товщини;
  2. для отримання рівних країв потрібно використовувати спеціальні ножиці або електролобзик;
  3. зберігання черепиці має бути в провітрюваних місцях, якщо вона лежить не в приміщенні, то її накривають плівкою;
  4. з обережністю складувати поруч з мідними предметами щоб уникнути реакції;
  5. температура повітря, при якій можна працювати з панелями, допускається від 6 градусів тепла;
  6. матеріал можна чистити, однак не всіма миючими засобами, краще використовувати мильний розчин.