Перед початком будівельних робіт необхідно врахувати досить велику кількість різних факторів. Одним з головних факторів можна назвати тип бетону, який використовуватиметься для облаштування фундаменту, зведення будівлі тощо. Саме цей параметр має найбільший вплив на будівельні роботи.

Щоб навчитися правильно вибирати бетон, необхідно знати властивості тієї чи іншої марки. На їх основі можна визначити, де переважно використовувати бетонний розчин.

Дізнатися більше про бетон можна на сайті заводу-виробника, а поки варто розглянути характеристики та сфери застосування найбільш затребуваних марок.

М-100

До складу цього бетону входять усі традиційні матеріали – щебінь, пісок, вапно, цемент, граніт та гравій. Ключовою перевагою марки М-100 є доступна вартість.

Також слід відзначити і легкість укладання подібної бетонної суміші. Але є істотні недоліки – низький рівень морозостійкості і підвищена водопроникність.

Виходячи з цих характеристик, М-100 рекомендується використовувати для облаштування дорожніх бордюрів та створення монолітних плит. Також допускається застосування такого бетону для підготовки до облаштування стрічкового фундаменту.

М-200

Це одна з найпопулярніших марок бетону. До її складу входить великий гравій чи щебінь. До переваг М-200 відноситься підвищений рівень водонепроникності та щільність. При цьому для цього бетону властива вже середня морозостійкість.

М-200 підходить для облаштування фундаментів невеликих будинків. Його також можна використати, якщо планується реставрація споруди.

М-300

До складу даної бетонної суміші входить великий гравійний, вапняковий або гранітний щебінь. До переваг цього бетону відноситься високий рівень водонепроникності, морозостійкості та вогнестійкості.

Завдяки таким характеристикам, М-300 може використовуватись для облаштування:

  • сходових майданчиків;
  • тротуарних плит;
  • доріг, схильних до високих навантажень.

М-400

Для виготовлення бетону цієї марки використовується гранітний щебінь. Він може використовуватися для будівництва мостів та інших споруд на воді.

Такий варіант застосування обумовлений чудовою водонепроникністю бетонів цієї марки. Вони також відрізняються високим рівнем міцності та морозостійкості. Але на практиці М-400 використовується вкрай рідко через його високу вартість.

М-500

Щодо цієї марки бетону, то і для її виготовлення використовується гранітний щебінь. Вона також призначена для зведення мостів. Бетон М-500 також може використовуватись для будівництва тунелів та каналізаційних систем.

Він має найкращі характеристики. Це стосується морозостійкості, водонепроникності та міцності. Але треба розуміти, що за такі характеристики необхідно платити найвищу ціну.

Тому М-500 практично ніколи не використовується для приватного будівництва. Він актуальний лише великих муніципальних чи федеральних будівельних проєктів.