Рідкі цвяхи (монтажний клей) давно є альтернативою класичним залізним цвяхам і клею.

Їх застосовують для наклеювання гіпсокартону, панелей, кераміки, молдингів, фанери, ДСП, ДВП, панелей з пінопласту. До складу такого клею входять синтетичний каучук, наповнювачі, смоли, суміш аліфатичних вуглеводнів, толуол. Також хочемо зазначити, що вигідно купити рідкі цвяхи та інші будматеріали в Україні можна за допомогою інтернет-магазину Baupro, який доступний за адресою baupro.com.ua.

Особливо міцні монтажні клеї володіють стійкістю до морозу, вологи і призначені для робіт при -17C. Вони впораються з матеріалами з металу, кераміки, скла, каменю, деревини, ПВХ, МДФ, з дзеркалами і полістиролом.

Отже, монтажні клеї являють собою рідкі цвяхи, які дозволяють обходитися без цвяхів і шурупів, але зазвичай не підходять для поліетилену, поліпропілену і тефлону. Важкі конструкції з їх допомогою кріпляться без проблем, тому монтажний клей підходить для установки зовнішньої обшивки, сайдингу, покрівлі, чорних підлог, кам’яного облицювання, стелажів.

Монтажний клей став повноцінним будівельним матеріалом для дуже швидкого і міцного кріплення панелей з різних матеріалів. Його можна застосовувати як для зовнішніх, так і внутрішніх робіт, облицювання поверхонь. З його допомогою панелі можна кріпити на бетон, цегла, дерево, камінь, гіпсокартон, при цьому він забезпечує не менше надійне кріплення, ніж, наприклад, цвяхи. Сучасні монтажні клеї швидко висихають і «схоплюються», стійкі до морозу і вологи. У продажу є так звані санітарні монтажні клеї для склеювання матеріалів в приміщеннях з підвищеною вологістю: у ванних кімнатах, басейнах, лазнях. Принцип роботи з ним такий же, як і зі звичайним монтажним клеєм. Клей наносять на чисті поверхні і витримують 5 хвилин, поверхні щільно з’єднують і роз’єднують на 5-10 хвилин. Потім знову сильно притискають склеюються деталі між собою.

Що стосується естетичної сторони клею, він може як мати певний колір – наприклад, бежевий, – так і утворювати прозоре клейове з’єднання, а значить може підійти для чистових робіт в рамках виконуваного ремонту. Свіжі надлишки клею можна без особливих зусиль видалити за допомогою бензину чи ацетону. Під час процесу склеювання і після нього вас не потурбують сторонні запахи розчинників, так як їх просто немає в складі клею.