Найкращий спосіб обробки стін у ванній кімнати – це плитка.

По-перше, вона добре виглядає, різні кольори і фактура дозволяє експериментувати і робити різноманітні малюнки. Крім того, мити плитку дуже легко і зручно. Однак не завжди є можливість найняти плиточника для укладання облицювального матеріалу у ванній, а іноді хочеться внести свій особистий вклад в ремонт свого житла. Не дивлячись на те, що буде укладати плитку дуже відповідальне заняття, його цілком під силу зробити своїми руками.

Насамперед потрібно почати з підготовки стін. Якщо у вас лежить там старий кахель або схожий матеріал, то її потрібно збити і все зачистити. Перш ніж йти купувати кераміку, необхідно зміряти стіни уздовж і поперек. Розмір і колір плитки вже обраний, залишається сказати продавцю ваші параметри і купити достатню кількість матеріалу. Потрібно купувати її з запасом, на випадок відколів, або місць де її потрібно буде різати. Також в магазині обов’язково купите спеціальні щипці і кусачки, якими можна різати матеріал.

Стіна готова, облицювання та інструменти куплені, залишився один момент – на що укладати плитку? Чи не цемент точно, це вже минуле століття. Зараз використовуються спеціальні склади, що клеять. Перш за все, потрібно оцінити поверхню вашої стіни. Якщо вона гладка, то краще використовувати мастику, якщо ж стіна груба і шорстка, то краще використовувати будівельний розчин. На обшиті ДСП або гіпсокартоном стіни, плитка ляже добре зі спеціальним термоклеем.

Перед облицюванням потрібно нанести спеціальну горизонтальну розмітку по центру стіни, Розуміти пряму. І вже від цієї лінії класти плитку вгору, а потім в низ. Це спосіб найзручніший і вам не доведеться кожного разу підганяти вироби під прямий кут стіни. Не укладайте відразу багато плиток, залишаєте собі можливість коригувати зазори.

Наносити клей або розчин для укладання найкраще спеціальним зубчастим шпателем, який буде залишати на стіні слід хвилі. Такий інструмент ви також можете купити в будівельному магазині. В процесі роботи керамогранітна плитка буде бруднитися клеєм і краще відразу його видаляти, поки він не засох. Заздалегідь приготуйте для цього вологу ганчірку. У місцях, де вона не вміщається або її не вистачає, або ж вам потрібно обігнути труби, не бійтеся користуватися щипцями для різання кахля.

Після того, як робота укладання завершена, потрібно дати кераміки деякий час підсохнути. Тільки через кілька годин можна замазувати шви латексним розчином, бажано під колір самої плитки. Там де плитка зістиковується з підлогою і з ванною, найкраще залити зазори силіконом. Останній штрих – легка вологе прибирання.

Найприємніше, коли робиш щось своїми руками. Але будьте уважні, терплячі і послідовні, щоб це робота радувала вас довго.