Красиве, практичне, відносно недороге покриття для покрівель – м’яка покрівля (вона ж гнучка черепиця). Матеріал на бітумній основі, що прийшов на зміну стандартним безликим бітумним покриттям.

В основі – стеклохолст або поліестер, просочений бітумом. З цієї тканини нарізають плитки невеликого розміру і різної форми: шестигранник, ромб, прямокутник. Зверху плитка посипана мінеральним гранулятом (від складу посипання залежить колір і текстура плиток), виворіт – бітумний шар, зазвичай самоклеющийся.

Плитки існують у величезній кількості кольорів і текстур. Імітують натуральну кераміку, дерев’яну дранку, гонт і т.д. Плиткою від компанії “ХатаКрита” можна обробляти дахи будинків в готичному і середземноморському стилі, створюється яскрава ілюзія історичної покрівлі.

Виробники і ціни

1. Iko (Канада). Виробництво з середини минулого століття, найпопулярніший постачальник черепиці на північноамериканському континенті. У РБ відомі серії Marathon, Сambridge, ARMOURSHAKE (імітація дерев’яної дранки), CROWNE SLATE (імітація сланцевої плитки) і т.д.

2. Шінглас (Shinglas, РФ). Продукція компанії «Техноніколь». Найбільш доступна за ціною битумная черепица на вітчизняному ринку. Виробляється більше десяти років. Кілька серій (Класик, Джаз, Ультра), багато колірних рішень.

3. Тегола (Tegola). Італійський бренд, плитка виробляється також в Росії, з 2004 року. Російські серії представлені класичними модифікаціями у вигляді ромбів, шестигранників, імітації дранки, популярної форми «дракона зуб», всього кілька серій. Італійське підприємство поряд з класикою поставляє моделі з мідним і цинк-титановим лицьовим покриттям.

Пристрій покрівлі та технологія монтажу

Оптимальний ухил даху для м’якої черепиці – 11-12 градусів. Допустимий – більше або менше, в розумних межах. Одне з головних достоїнств м’якої покрівлі – черепицею можна покривати не тільки даху з прямими схилами, а й фігурні – купола, цибулини, хвилеподібні і криволінійні поверхні. Гнучка черепиця – незамінний матеріал при влаштуванні мансард і ламаних дахів.

Покрівельний пиріг виглядає наступним чином:

1. Крокви з прокладеним між ними утеплювачем.
2. Гідро / пароізоляція.
3. Водостійка фанера як суцільного решетування (замість неї можна використовувати хвойні обрізні дошки).
4. Підкладка (підкладковий килим).
5. Черепиця.

На конику монтується коньковий вентилятор (аератор) з комплекту матеріалу. Це перфорована смуга, м’яка або жорстка (в залежності від моделі черепиці). Її призначення – забезпечувати вентиляцію підпокрівельного простору і протидіяти накопиченню конденсату.