Металева опора – це цільна або збірна конструкція, призначена для монтажу на пальовому або бетонному фундаменті, яка застосовується як опорно-несучий елемент в інженерному та інфраструктурному будівництві. Її головне завдання – приймати і рівномірно розподіляти навантаження на основі, разом з тим протистояти зовнішнім вітровим впливам. Залежно від призначення та області застосування може виготовлятися з гнутих профільованих або зварених труб, куточків, швелерів або балок, у тому числі у формі щогл з додатковими ребрами жорсткості.

Види металевих опор

За призначенням можна виділити такі види опор з металу:

 1. Для дорожніх знаків – на них кріпляться інформаційні таблички та покажчики;
 2. Для ПЛ (високовольтних ліній) та ліній електропередач (ЛЕП) – специфіка конструкції залежить від навантажень та інших зовнішніх умов;
 3. Для контактних мереж – тролейбусних чи трамвайних ліній, на приміських маршрутах (електрички);
 4. Для освітлення – під монтаж вуличних ліхтарів (ліхтарні стовпи та кронштейни);
 5. Для трубопроводів – газових магістралей, нафтопроводів, водопроводів тощо;
 6. Для пішохідних мостів та інших інженерно-технічних ландшафтних та інфраструктурних споруд;
 7. Універсальні із гнутого профілю – для монтажу різних видів електротехнічного обладнання, радіоелектроніки, систем відеоспостереження тощо.

При виготовленні враховується як специфіка умов застосування, і діючі стандарти державних регламентів, включаючи ДСТУ, БНіП. Замовити изготовление металлоизделий на заказ краснодар можна за посиланням.

Для дорожніх знаків

Це рамні конструкції, які можуть встановлюватися вздовж або над проїзними частинами доріг з метою монтажу інформаційних знаків. Типові опори цього типу завжди виготовляються за вимогами та стандартами ГОСТ та БНіП. Конструктивно виріб є дві стійки по обидва боки від проїжджої частини, на які монтується металева ферма. Для знаків, що окремо стоять, використовуються стандартні трубчасті опори або консолі, на які встановлюються світлофори та камери відеоспостереження, радари та інше допоміжне обладнання.

Для ПЛ та ЛЕП

Високовольтні та побутові лінії електропередач монтуються на несучих сталевих опорах із ізоляторами. У деяких випадках використовуються залізобетонні стовпи (садові кооперативи, невеликі котеджні селища), але перевага надається металоконструкціям. На основі можуть бути виготовлені опори складних змін (кутові, поворотні тощо.), здатні нести високі навантаження. Бувають анкерні, проміжні, кутові та спеціальні (для мостів, тунелів) конструкції. Найчастіше за основу під час виготовлення береться кутовий профіль з високим опором на вигин.

Для контактних мереж

Для контактних мереж виготовляються стійки жорстких та опори гнучких поперечок, фідерні та опорні конструкції. Сама опора здатна витримувати високі вітрові, вібраційні навантаження. Її параметри залежать від умов експлуатації, а при виготовленні дотримуються всі вимоги технічних регламентів.

Для освітлення

Для монтажу освітлення найчастіше використовуються трубчасті опори. Вони використовуються повсюдно:

 • у міській інфраструктурі для освітлення тротуарів та проїжджих частин, зон загального користування;
 • на промислових об’єктах, прилеглих територіях торгово-розважальних комплексів, паркувань;
 • У приватних домоволодіннях та інших приватних територіях, як ландшафтного освітлення;
 • Уздовж автотрас, мостів, біля гідротехнічних споруд.

Такі опори можуть бути силовими, звичайними або комбінованими залежно від поставлених завдань. Додатково на запит замовника їх можна оснастити кронштейнами та іншими допоміжними елементами. Монтаж здійснюється на пальових або бетонних фундаментах із застосуванням анкерних кріплень. Щогли освітлення порожнисті всередині, що додатково допомагає в безпечному підключенні освітлювальних приладів, так як вся проводка або силові кабелі простягаються всередині.